Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért algásodik be a műanyag a...

Mért algásodik be a műanyag a vizemben? Mármint a buborékoztató meg a vízmelegítőnek az a része ami hozzátapad az üveghez?

Figyelt kérdés
Megvetteük a vízmelegítőt meg mg amikro lett aksim teljesen tiszta volt meg minden, beleraktam a vízmelegítőt a buborékoztatót és egy két nap múlva az a műanyag tiszta alga vagy penész vagy nem tom milyen lett:S ez mitől lehet? (Pedig tiszta az akvárium) és az a gond ha az olyan lesz akkor az terjed az aksiban és tiszta kosz lesz:(
2009. szept. 19. 15:32
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
Számos oka lehet az algásodásnak, és nagyon sok alga létezik.Be kellene azonosítani.Meg kellene mutatni egy akvaristának a környékeden.Okozhatja az erős és gyenge megvilágítás, okozhatja a nitráttartalom, a túlzott tápanyag,a magas oxigéntartalom,a közvetlen napfény és még sok mindennel összefügghet.Kérj segítséget valakitől, aki megnézheti.
2009. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha ez nem oldható meg h bevigyük? más mód nincs?
2009. szept. 20. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor fényképezd le, több oldalról, közelről, távolabbról, linkeld ide nekünk, írd le mivel, mennyit, hogyan etetsz, milyen a fény, hőmérséklet, milyen halak, növények vannak, mennyi, szűrő, vízcserék, levegőztető, stb. Minél több infót adsz annál nagyobb az esélyünk...
2009. szept. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát van két bettám egy hím és egy nőstény most perpill párosítom őket szal egy 5 literesbe tettem bele mert úgy egyszerűbb azt ajánlották, egyébként levegőztető szokott benn lenni műanyag cső, vízmelegítő, és annak a gumija algás vagy penészes...:S szűrő hát az van benne, vagyis msot raktam bele, elég régi tesóm az azt mondta hogy nem szűr már annyira de azért beraktam:)
2009. szept. 22. 10:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és szárított szúnyoglárvával etetem őket, most a kis ötliteres az az ablak előtt van de nagyon sokszor elhúzom a függönyt h sötét legyen az aksira
2009. szept. 22. 10:43
 6/15 A kérdező kommentje:

Sikerült beillesztenem!

[link]


[link]


[link]


Egyébként nem így néz ki az akváriumom csak itt épp pároztatni akartam őket, majd lefényképezem a 25 literes aksit is

2009. szept. 26. 09:50
 7/15 A kérdező kommentje:

Itt a 25 literes amiben jelenleg vannak a halak, de már itt is fészket épít a hím:) már mindenhol és mindig:)


[link]


[link]


[link]

2009. szept. 26. 10:00
 8/15 anonim ***** válasza:
A 25-ös szép, nem algás, de nem látom a világítást, kellene. Meg sötét háttér is és ha ezek műnövények, akkor le lehetne őket cserélni élőre, azok 'eleszik' a tápanyagokat az algák elől. De benne is hagyhatod a műanyagokat is, csak telepíts mellé élőket. Az algák megléte nem tragédia (ha nem elhatalmasodnak el), sőt, természetes, a legtöbb hal még eszeget is belőlük. Ne aggódj, olvass sokat az akvarisztikáról, és folyamatosan javítgasd halaid életkörülményeit. Ez eddig nem rossz... :)
2009. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
OKÉ! Köszi! Volt mögötte háttér csak levettem mert nem tetszett, eltűnt benne a hal:) Világítást akkor majd szerzek) és igazi növényt is:) csak eddig azért nem vettem mert félek hogy nehéz gondozni
2009. okt. 1. 18:55
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Igen, jól mutatna egy egyszínű háttér ami sötétkék,fekete,stb, Az aksi tetejére kell egy üveglap, mert a betták megfázhatnak, ha hideg levegőt vesznek.Adj nekik, fagyasztott szúnyoglárvát is, ne csak szárazat.Több féle fagyasztott kaját vegyél és felváltva etess.Egy héten legalább háromszor nyers ennivalót adj.Növényekre, világításra szükség van,jól írták előttem .Hetente cseréld le a víz 20-30%-át azonos hőfokú klórtalanított vízre.A betták kedvelik a sűrű növényzetet a bújókat és a víz tetején úszó növényeket.A rossz fényviszonyok miatt és a felhalmozódott nitrátoktól algásodtak a tárgyak, a szűrőnek folyamatosan mennie kell.Két hetente mosd ki, az aksiból leszívott vízben.Elég párszor kinyomni a szivacsot és mehet vissza,nem szabad teljesen kimosni, a bomlasztó baktériumok miatt.( Ezek a bacitelepek végzik a víz tisztítását, méregtelenítését). Én azt tanácsolnám, hogy vedd ki a műanyag növényeket és igazából a tengeri kagyló sem illik a képbe, inkább egy darab vasfa jávai mohával a tetején.De természetesen ez csak egy tanács.SN.
2009. okt. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!