Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a vélemény a műanyag...

Mi a vélemény a műanyag akváriumokról? Hamarabb algásodik mint az üveg?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam, és a szobájába szeretnénk, ezért gondolkodok műanyagban...
2011. febr. 23. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, az algásodásnak nincs köze az akvárium anyagához. A világítás, ammónia, felhasználható tápanyagok, szűrés, vízcsere, telepítettség határozzák meg, hogy lesz-e vagy sem.

Viszont nem tudom, milyen méretű akváriumokat gyártanak műanyagból, azt remélem tudjátok, hogy 50 liter alatt nem szabad megvenni, hiába bizonygatja az eladó, hogy szuper lesz, csak 1-2 hal tartására alkalmas a kisebb méretű (Betta, vagy néhány törperazbóra, de utóbbi nem ajánlott kezdőként).

Arra is gondoljatok, hogy egy 20-30 liter körüli akváriumot sokkal könnyebb lerántani, felborítani, mint egy 100 litereset mondjuk, mert annak már legalább 130 kg a súlya. Én inkább ilyenben gondolkoznék.

2011. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gfero ***** válasza:
osztom murrnak a véleményét ezeket az akváriumokat csak kis méretben gyártják és szerintem nagyon hideg is vagyis gagyi egy 3 éves gyerek könnyen magára tudja borítani.esetleg be lehetne építeni valamibe és lenne min 25 liter lehetne tenni bele mondjuk 5-6 darab háromsávos törpeszájú halat .valami szép növényzettel meg egy pár algaevő csigával
2011. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Gyerekeknek árulnak ilyen műanyag akváriumot és artemia nevelő készletet hozzá. Sea monkey néven fut, minden benne van ami csak egy artemiának kellhet. Ez az egyetlen működőképes felhasználása egy kis műanyag akváriumnak. Itthon Bettatartónak árult dizájnos műanyag szörnyűségeket látni, olyan 3 liter űrtartalommal. Bettának alkalmatlan ez a méret. Általánosságban azt lehet mondani, hogy a műanyag edények a kis méretük miatt mindenképpen problémásak, és igen, ezért algásodásra is hajlamosak. Ha szögletes BiOrb-ra vagy ilyesmire gondolt a kérdező, az a típus már használhatóbb, de azokat az akváriumokat se egészséges haltartásra találták ki.
2011. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább vennél egy üveget ami nagy vastag. Úgyis az lesz a vége ha megtetszik neki a sok hal.


Nekem van egy műanyag 20 literes, ezt mondjuk terráriumnak árulják, siklókhoz, meg ilyenekhez.


Hát kb 2x mostam ki, és a dörzsi szivacs úgy összekarcolta, hogy már nem is átlátszó, hanem ronda :/

2011. febr. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kamushhh válasza:

Hát az azzók függ mert ha mondjuk víz van az akváriumban ès ugye a gyerek benne van akkor ha nem tisztítid mindd a kettő bealgásodik főleg hogy mikor a gyerek benne van nem mozog (jobb esetben nem halott) meg ez attól függ mèg hogy ha a gyereknek homokot teszel be akkor nem lesz algás a víz (mert ugye nincs benne) bár kitudja lehet a homok is meg tud algásodni csak annyi hogy nèha vigye el sètálni a gyereket mert egy idő után megbolondul de ha van rá garancia akkor időben kell kicserèlni.


Remèlem tudtam segítni

További szèp napot ^.^

2016. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!