Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot lenne...

Mekkora akváriumot lenne célszerű venni és milyen halakkal? Ez lesz az elsö.

Figyelt kérdés
Valamint milyen eszközöket kellene még beszereznem?
2009. szept. 22. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek mindenképpen kerüld a túl kicsi akváriumot, mert sokkal nehezebb tisztán tartani, mint a nagyobbat. Szerintem olyan 60 literes kb. ideális. Semmiképp ne tengeri halakkal kezd, legjobbak az elevenszülő édesvizi halak (pl. guppi, platti, molli). Eszközök beszerzésében a szaküzletek tudnak segíteni, amit én ajánlok, az a jó szűrőrendszer és az automata fűtő.
2009. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdemes minimum 54 literessel kezdeni.

Bővebben itt: [link]


Szűrés mindenképpen kell. Ha műanyag tetős világítást választasz és nem hideg helyiségbe kerül az akvárium, akkor fűtő nem biztos, hogy szükséges. (De inkább a fiókban legyen, mint megfázzanak a halak. Termosztátos fűtő...)

Ha üvegtetős lesz, akkor még külön kell a világításról gondoskodni.

Hőmérő, háló, aljzat (max 2mm-es szemcseméret), növény.


Sügereket, törpesügereket kezdetben ne vegyél! Páncélosharcsa, algaevő, elevenszülők, neon, razbóra, dánió... tehát léteznek könnyebben tartható halak. Vitorlást csak nagyobb akváriumban érdemes tartani, de ő sem egy kényes hal.

2009. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem az első akváriumom 20 literes volt. Kis szűrőt és levegőztetőt vettem bele. Vettem még bele igazi és műanyag növényeket. Egy kis sólámpa mellett tartottam őket. volt benne guppy (szerintem ezek a legjobbak) Molly azok nem nagyon szimpik neon hal (nem sokáig éltek) és stb. Ezért mondoma Guppyk a legjobbak. Most egy 60 literes akváriumom van. nagy szűrővel ami levegőztet. Az akvárium tetején egy ilyen kis csík lámpa van. Az akvárium tetejét kilehet nyitni, és ott etetem őket 2 naponta FOOD díszhaltáppal. Ja és persze Sok a guppy meg egy két neonhal és egy alganyaló. műanyag és igazi növények vannak benne. 2 kis guppy is van benne.
2009. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!