Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti inkább egy ripáriumot,...

Ti inkább egy ripáriumot, vagy egy tengeri akváriumot csinálnátok, ha mondjuk semmi nem számítana?

Figyelt kérdés

Annak, aki nem tudná:

Ripárium - [link]



2013. ápr. 18. 18:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ripárium
2013. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Keresztkérdés: a növényeket hogy tudod rászerelni az akváriumra? Béna vagyok én a barkácsdolgokhoz, úgyhogy részemről fél királylányságomat a Ripariumsupply cserepeiért: [link] :$


Részemről ripárium. Kövezzetek meg, de nem vonz a tengeri akvárium. Jó, jó van néhány hal, ami tetszik, csikóhalak, tűzhalak, kardinális halak, de annyira nem, hogy bármelyik tartásának is nekifogjak vagy aktívan álmodozzak róla.


Ellenben a ripáriumok kifejezetten tetszenek. A cserépbelógatós megoldás azért tetszik, mert nem foglal el sok helyet a vízben (ellentétben pl. egy palu szárazföldi részével) és a parti növények erőteljesen besegítenek az akvárium biológiai szűrésébe.


Magányos estéimen erről szoktam álmodozni, úgy halastól, mindenestől: [link] (napló. képek valahol a vége felé)

2013. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Sziloplaszttal gondoltam tapadókorongokat ragasztok orchidea-cserepekre.
2013. ápr. 18. 20:55
 14/22 anonim ***** válasza:

jobbat mondok :)


növessz orchideát fára és úgy csak a fát kell odarögzítened pl tapadókoronggal amit a fára csavarozol :P

2013. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
De nem orchideákat akarnék. :D Csak orchideacserépnek hívják azt a cserepet, ami átlátszó.
2013. ápr. 18. 23:17
 16/22 anonim ***** válasza:
Riparium.
2013. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Japán vizipálmát, meg acorust lehetne belerakni (aminek csíkos levele az elég strapa). Valamilyen halat biztos lehet tenni alulra.


Tengeriből a kereskedelemben kevés féle állatot látok, de rengeteg féle létezik valójában. Engem az érdekessége vonzz. Szeretném megismerni a fajokat.


Discosoma-kat gyűlytök nem tudom minek. Tök jó színesek:

[link]

Eddig van kékes-lila, piros, türkiz mintás és barna.

Kéne még zöld, meg mindenféle :)


De van egy másik hasonló is, ami nem kell, mert toxinokat ereget a közepéből, csak elfelejtettem a latin nevét. Hasonlóan néz ki az is, de az egy vastagabb húsosabb lapanemona szerűség. R betűvel kezdődik asszem a neve, de nem biztos.

2013. ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Tengeriből a clavularia is szép szerintem. Mini füves domb.

http://www.youtube.com/watch?v=0uh4igE2hTE

http://www.youtube.com/watch?v=WM2cyr9lAG8

2013. ápr. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#13 Aha. Ha nem bánod ezt az ötletedet bespájzolom arra az esetre, ha valaha eljutok odáig, hogy ripáriumot készítsek magamnak.


Őszintén, nekem a kálmossal eddig még csak bajom volt :$ Erre nézzetek rá, ha gondoljátok: [link]

Ez még ajánlja a szobai futókát (azt kapásból úgy szokták szaporítani, hogy levágják a hajtásait és belerakják egy üveg vízbe, és tényleg sokáig elvan úgy) és a kúszófikuszt (iszonyat jól néz ki akvárium mögé futtatva [link] Én néhány hónapja lakik egy nyíllevél az egyik akváriumomban, gyökere táptalajban, levelei a víz fölött, nagyon szépen növöget, szerintem azt is simán lehet ripáriumban tartani.

2013. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A szobai futóka tényleg jó. Azt nem tudom meddig marahhat vízben a szára, mert nekem terráriumban volt, és kint a folyosón is cserépben.

[link]


A kálmosból (acorus) volt nekem a csíkos. Ez akkor érezte jól magát, ha csak a gyökere volt vízbe. A levele nem érhet a vízbe, különben a töva elrothad. Kb fél pohár víz (5 centi vízmagasság) volt és így élt fél évig. Amikor elpárolgott a víz, akkor adtam neki újat. Nem döglött meg.


Volt egy másik acorus, kicsi zöld, egyenes levelekkel, az igen, az megdöglött, de az gondolom azért, mert hidegvizi. Nem bírja a meleget.

Viszont a nagy csíkos levelűnek semmi baja nem volt szobahőmérsékleten.

2013. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!