Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavaly augusztusban csináltam...

Tavaly augusztusban csináltam nagy takarítást az akváriumban. Az idén is kell vagy elég 2 évente? Elég algásak a kövek és kaki is van pedig hetente talaj porszívózást végzek. Mennyire árt a halaknak az évi nagytakarítás?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 19:01
1 2
 11/11 YourDestiny ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy 54 liter vagy 300. Ugy kell gondozni az akváriumot, olyan szűrést kell csinálni, hogy nem legyen szükség erre. A vízcseréket, aljzatporszívózást ne hanyagold el, a sodrás legyen megfelelő, hogy a kosz ne ülepedjen le olyan könnyen. A sok alga az erős vagy közvetlen fény, esetleg gyenge szűrés eredménye. A hal is lehet sok, ha ammónia van a vízben, akkor szaporodnak. Szóval se évente, se kétévente. Az én sügeresem (igaz 140 literes, de mit sem számít jó technikával és odafigyeléssel) immár hármadik éve megy megbontatlanul, és tiszta. Olyan, mint újkorában, sőt szebb. Egy tökéletesen beállt rendszer, ugyanannyi állandó algával a köveken a halak számára. Bűn lenne megbontani.
2013. máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!