Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menni ideig lehet a halam a...

Menni ideig lehet a halam a zacskóban?

Figyelt kérdés
Ma körübelül 10:15-kor vettünk egy halat, amit ugye egy ilyen zacskóban adtak ki. Megvan minden az akvárium összeállításához, színes kavicsok, növények, díszek, egyéb. De csak estefelé lesz lehetőségünk arra, hogy össze állítsunk? Nem fog valami baja esni, vagy éhen halni?
2013. ápr. 27. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ajjaj, itt bajok vannak.

Nincs víz az akváriumban és halat vettetek????!!!!!!!

A víznek 1 hónapig kéne állnia, és csak utána lehet halat tenni bele.

Mekkora az akkvárium?

Milyen halat vettetek?

Mi ez a kérdés, hogy nem fog e éhen halni?????

Olvasgass a diszhal.infon, vagy akármelyik akvarista oldalon, mert ez így nagyon gáz.

2013. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az sok,lehet feldobja a tappancsát addigra.Ha mégse,akkor először zacskóstól rakd majd bele a vízbe,hogy átvegye a víz hőmérsékletét,és utána engedd ki belőle.
2013. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pendulum92 ***** válasza:
Nem fog éhen halni, viszont a klóros víztől és ammónia mérgezéstől idővel fel fogja dobni az uszonyát.
2013. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:

Egy hal 2 hétig is bírja kaja nélkül ha muszáj.

Én a helyedbe visszavinném őket még most, és egy hónap múlva gondolkoznék milyen halat vegyek.

2013. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

48 óra elvileg!

De elég rosszul csináltad inkább vidd vissza a halat és olvass először utána a halad igényeinek és a többinek!

akvarista.hu

diszhal.info

2013. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sziámi harcoshalat vettem. Én úgy tudom, hogy vagy az egy hónapos megoldás vagy a víz forralóst kell alkalmazni, nem?
2013. ápr. 27. 12:29
 7/14 A kérdező kommentje:
ÉS köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkit felértékeltem.
2013. ápr. 27. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Legalább a zacskó száját nyisd ki néha egy kicsit, hogy meg ne fulladjon.
2013. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A víz felforralásának az ég világon semmi köze nincs a víz előkészítéséhez.

Amíg kialakul egy akváriumban a megfelelő lebontó baktérium kultúra, az 3 hét üresjárat, a forralás meg pont hogy sterilizál.

A halad valószínűleg meg fog halni ammóniamérgezésben.


Amúgy forralni már csak azért sem célszerű, mert az lágyítja a vizet, és ha a továbbiakban a vízcserék alkalmával meg nem forralod a vizet, azzal visszakeményíted.

Ez még önmagában kisebb gond, viszont ettől ingadozik a ph, amit viszont igen rosszul tűr minden hal.

Nem mint ha lenne jelentősége ezek után.

2013. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pendulum92 ***** válasza:
mekkora akvárium, milyen szűrő?
2013. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!