Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a belső szűrő nagyon gáz?...

Ez a belső szűrő nagyon gáz? (DIY gyártmány)

Figyelt kérdés

[link]


Akvárium: 70-liter

Lakók: 4db törpesügér, 2db csiga,

Kellékek: Aquael 650l/h 2dl szivacs

Kb 0.6 liter siporax

0,4 liter használt szivacs

0,5 liter (2méter) raschel zsák

jégkrémes doboz, valami doboz talán vérnyomásmérőé, gumi tapadók, porlasztó adapter, befőttes gumi.


A piros gombot elfelejtettem lefesteni feketére, majd 1-2 hónap múlva ha takarítom akkor sort kerítek rá.


Vagy tegyem vissza ezt? [link]


Ez volt előtte.



#akvárium szűrő #DIY belső szűrő
2013. máj. 22. 08:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Van két gyári külsőm is, a "barkács" rész zavarja, az inkább az akváriumon belül legyen.

Haveroknak szoktam gyártani mindenfélét inkább.

2013. máj. 22. 13:31
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
cigány munka. barkácsolni nem ilyeneket kell! Vedd meg és annyi...barkácsolj akvárium bútort..
2013. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

# 12/12

Persze ez is egy nézőpont, de az ilyen és ehhez hasonló ötletek könnyítik meg azoknak az akvárium berendezést akiknek esetleg nem vaskos a pénztárca, vagy ebben a sz.r munkanélküli világban szeretnének profibb szűrést a jelenlegi helyett, vagy azt kiegészíteni. Esetleg kicsit olcsóbban gyönyörködni a saját kezük által elkészített, berendezett, akváriumban.


Segítség gyanánt dobtam ezt nekik fel, a hátsó szándékom fentebb taglaltam.

2013. máj. 22. 15:26
 14/18 Pendulum92 ***** válasza:

"cigány munka. barkácsolni nem ilyeneket kell! Vedd meg és annyi...barkácsolj akvárium bútort.."


Nem mindenkinek telik arra, hogy csak úgy megvegyen ilyen-olyan szűrőt... miért ne lehetne barkácsolni is, ha az ugyanolyan jó, mint a gyári, főleg a töredékének befektetése által.

2013. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#12 sztem tök jó ha vki felteszi az ilyeneket. Mert pl: én sem tudok 15 EFt-t elkölteni külső szűrőre, én is magam csináltam és olcsóbb mintha megvenném, de ugyanolyan jó mint amit meg lehet venni a boltban csak esztétikailag tényleg nem ér fel a gyári külső szűrőkkel de a teljesítménye ugyan olyan!! Nem értem miért jó leszólni más munkáját
2013. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A tálcásnál átáramlik a siporaxon a víz, vagy csak elfolyik mellette? Nem mindegy szerintem, és ezt nem tudom kivenni a képből.


Csináltam olyat egyszer, hogy egy flakonba raktam perlonvattát, aljára fúrtam lukat, és ráhúztam a szűrőre, tehát átfújtam rajta a vizet. Az porfelhőt eltüntetni jó volt, mondjuk másra nem nagyon.

2013. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hja vagy a tálcából szívja a vizet, asszem felfogtam.

Végülis jó :)

2013. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Végül is van ez a 4. kép [link]


A szűrő egy zárt fagyi dobozban van, az nem látszik de befőttes gumival is át van fogva, a doboz alján vannak fúrva 12-es lukak azon megy be a dobozba a víz, ami a fagyison kívül van az a mechanikai szűrőanyag.


A külső fekete dobozban halmozódik fel a mulm, a képen is látszik nem legalulra fúrtam a beáramló nyílásokat, van a fekete doboz alján egy kb 4 decis rész ahova leiszapolódnak a dolgok, ha emelem ki nem zúdul vissza a vízbe kosz.

2013. máj. 25. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!