Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Blue Sky Royal vagy JBL...

Sera Blue Sky Royal vagy JBL Solar Natur?

Figyelt kérdés
szeretnék kékes színű fénycsövet az akváriumomhoz, csak nem tudom eldönteni hogy a kettő közül melyiknek van szebb színe

2013. máj. 30. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát nézd meg a boltban mind a kettőt, és dönsd el. Én nem tudom.
2013. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
legyen a sera. :D
2013. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

hja a Serának legalább a nevében benne van hogy kék,

a JBL-t meg honnan tudod hogy kék? Lehet hogy az sárga, nem?

2013. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a jbl az 9000Kelvines, a sera pedig 12000Kelvin, mindkettő inkább a kékes árnyalat felé hajlik. csak nem tudok választani, melyik éri meg jobban
2013. máj. 30. 19:28
 5/14 YourDestiny ***** válasza:
65%
Nekem mindkettő volt. Egyiknek sincs kékes fénye. Illetve van, de amennyi kék ezekben van, az annyi, mint tornádóban az enyhe fuvallat. A Blue Sky ilyen irizáló fehér, azzal a tényleg nagyon mimális kékes beütéssel. Nekem lényegében majdnem ugyanolyan a fénye, mint a daylight-nak. Utáltam. A JBL Solar Natur egy hülye színű cső. Leginkább valami beazonosíthatatlan, fehéres-zöldes keverék. Szerintem okádék színe van, ki kinek hogy. Visszatérve a Serára, az egyik legrosszabb minőségű fénycső a piacon, amit meg tudsz venni. Ezt jó, ha tudod. Az Osram 880-nak tök ugyanolyan fénye van. A színspektrum is teljes egészében egyezik. Ha valóban olyan fénycsövet akarsz, amiben látni azt a kékes hatást, akkor Hagen Power Glo-t vegyél. A Kelvintől ne ijedj meg. A grafikon alapján tökéletes édesvízhez.
2013. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
na, erre voltam kíváncsi hogy jó irányba nézelődök-e egyáltalán :D köszönöm a segítséget! jó hogy még nem vettem meg egyiket se
2013. máj. 31. 14:59
 7/14 YourDestiny ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy a Kelvinnel ne nagyon foglalkozz, mert csúnyán be tud csapni. Létezik már 5 ezer Kelvines tengeri mélykék fénycső is, ami Kelvin alapján középfehér kategória. Mindig mondom, hogy a Kelvin egy jó dolog, de akvarisztikában le kell sz@rni. A színspektrumot nézd meg. A grafikon mindent elmond.
2013. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és ez a power glo nem folyásolja be nagy mértékben az algásodást? az aqua-gloról mi a véleményed?
2013. máj. 31. 18:34
 9/14 YourDestiny ***** válasza:
100%

Az AquaGlo színélénkítő. Hasonló, mint a Sylvania Aquastar és a Philips Aquarelle. Lilás a fénye, nem kékes. Nekem egyébként bejön, gyönyörűen kiemeli a halak színét.


Írtam, hogy ne ijedj meg a Kelvintől. Nem a 18 ezertől fogsz algásodni, hanem a gyenge szűréstől, ammóniától, vagy az túl erős fénytől. Most nem mennék bele részletekbe, minek mi az oka, de legyen elég annyi, hogy nekem ebben a sügeresben egy 20 ezer Kelvin színhőmérsékletű, aktínikus kék, tengerihez való Sylvania Coralstar fénycső van a daylight mellett, hogy kékes árnyalata legyen a fénynek. Alga egy szál se.


[link]

2013. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Srácok!

Ez a YourDestiny, egy isten király ebben a témában ! Én is megfogadtam az összes hozzászólását és nem csalódtam!


Sok zöld kezet neki!

2013. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!