Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 240laksiba teljes aljzat...

Besenyei Sándor kérdése:

240laksiba teljes aljzat csere! De hogyan?

Figyelt kérdés

több helyen olvastam(fórumban) hogy sokan egy már régebb óta üzemelő betelepített akváriumban akar komplett aljzatcserét elvégezni. ez hogy lehetséges?


Gondolok itt pl: Hová tegyem addig a halakat, a növényeket, mert ha kiszedem az aljzatot nagyon felkavarnám a leülepedett kavicsok közt lévő szennyeződéseket, és nem akarom ammóniamérgezésbe megölni a halaimat... sajnso későn jöttem rá h egy letisztultabb dekorhomokkal sokkal jobban néz ki az aksi és a növényeknek is jobb.... !!



#akvárium #aljzatcsere
2013. jún. 11. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ugye akkor könnyű aljzatot cserélni, hogyha az apró szemű 1-3mm-es, mert akkor egy csővel simán le tudod szívni a halak alól.


Na persze a nagy kavicsokat nem lehet leszívni, azt egy hálóval tudnád kiemelni, vagy kis műanyag tállal, kis lapáttal. Tán ha nem egyszerre szeded ki az egészet, akkor ki tudod szedni úgy is, hogy a halak bent vannak. Mindennap porolsz egy kicsit.


Avagy kihalászod a halakat vödrökbe, letakarod a vödröket egy karton lappal, vagy egy spirál füzettel, hogy ne ugráljanak ki, és akkor ugye gyorsan kilapátolod a kavicsot, áttörlöd az akváriumot szivaccsal, majd gyorsan beöntöd az új talajt, amit előzőleg már jól átmostál vödrökben. Megvárod míg leüllepszik és vissszadobálod a halakat.

2013. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

bakker amilyen kézenfekvő erre nem is gondoltam...:)

THX!

2013. jún. 11. 14:40
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:
Részvétem, én is épp aljzatcserét fogok megejteni. Macerás egy dolog... :D
2013. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!