Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elmondanátok néhány dolgot a...

Elmondanátok néhány dolgot a sárgahasú korallsügérről? Többi lent.

Figyelt kérdés

-vízkeménység,

-pH érték,

-sósűrűség,

-ivari különbségek



2013. jún. 20. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ph 8.2 - 8.3 között (de ha 0 NK-s ozmo vízzel kevered a sót, az olyan lesz) tehát nem kell azt külön beállítani.


Sósűrűséget jól tolerálja 1.018 - 1.025 között is bírja.

Parazitás megbetegedéseknél szokták levinni 1.018-ra is, azt még a halak kibírják, de a koralloknak ez már nagyon kevés. Ha lesz benne korall is, akkor 1.025-re lődd be a sűrűséget. Nálam most 1.024 egyébként.


Egy 10 literes vödör vízbe, ha 5 deci sót keverek (2 decis pohárral, ez 2 és fél pohár só). Ha ennyit öntök bele, akkor lesz 1.024 körül a sűrűsége.


200 liter alatti akváriumba csak 1 ilyen halat tegyél, mert a saját fajtáját bánthatja kis helyen. Kis területvédő, néha játssza az agyát.

2013. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ivari különbségeket tudsz mondani?
2013. jún. 20. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz megkülönböztetni. A hímek a tenyésztéskor tűnhetnek világosabb színűnek, mint a nőstények. Azonban ez sem minden esetben igaz. Állapítsd meg ha tudod. Én nem tudnám.


[link]

2013. jún. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy 24-26 fok ideális neki.

22 alatt megfázik és 29 fölött már problémás lehet hogy elájul a melegtől.


Nálam volt 29 fok tegnap és ma is, de még élnek a halak.

Ez a típusú van nekem, ez annak az egyik rokona:

[link]


Egy 12 cm-s PC ventillátort raktam a 200 literes akvárium fölé ma, és most levitte 27,3 fokra. Legalábbis a digitális hőmérő ezt mutatja. Tehát úgy néz ki 2 fokot hűtött eddig.


Volt egyébként tavaly itt 30 fok is, meg szerintem lesz is még, mert emlékszem, hogy a lakásban volt mikor 34 fok volt, de a víz, én úgy emlékszem hogy akkor sem ment 30 fok fölé. Kb annyin állt egy hétig amikor már féltem, de azt is túlélte mindenki. Jeget, vagy jeges palackot sosem dobáltam a vízbe. Azt nem szoktam, bár lehet hogy nem ártott volna. Nemtudom, de anélkül is kibírták. De lehet, hogy csak annyira mint én a 34 fokot, hogy már nem tudtam hova meneküljek a meleg elől :D

2013. jún. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!