Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200-as akváriumban 60 W...

200-as akváriumban 60 W világitással milyen növények tarthatók? A fényigényes növények kevés fénynél csak lasabban fejlődnek, vagy nem maradnak meg?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem irjatok növény neveket ehhez a felállásház. A szürő külső vödrös 3 fél sür. szivaccsal + siporax.
2013. júl. 7. 09:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Indiai vizicsillag is sokat kibír, meg egyes vizikelyhek, meg a jávai moha is. szóval elég ha csak fél napot világítasz, esetleg co2 tablettát kellene időnként bedobni, vagy valami növénytáp az ültetéskor. Talaj meg ha sóder vagy homok, akkor inkább nem ültetném bele, mert belerohad, hanem akkor kötözd rá valamire a növényeket.
2013. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 YourDestiny ***** válasza:
Nana, hülyeséget ne írjunk. CO2 tablettát eszébe ne jusson venni, mert több kárt okoz, mint amit használ. Meg egyébként is ilyen gyenge fényhez minek lenne bármilyen CO2? Anubias és effélékhez még a carbo is elhagyható. Egyébként a megfelelő növényeket leírtam. Abból az aponogetifolia az, amitől tuti nem lesz növénytől szegényes az akvárium. Egy méteres leveleket növeszt egy szemvillanás alatt, csak győzd ritkítani.
2013. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a crinum calamistratumnak is elég lenne ennyi fény? Halakat mit tennétek bele?
2013. júl. 7. 16:47
 14/15 YourDestiny ***** válasza:

Igényes növény nélkül, sőt, növény nélkül is lehet szép akváriumot csinálni. Nézd csak, ezek nagyrészt mind igénytelen növényekből állnak:


[link]


1_Riverbank_planted_aquarium_large


Egy fekete vizű. Egyszerű, de hozzáértő szemmel nézve gyönyörű:


[link]


Ebben a sügeresben az említett aponogetifolia van:


[link]


Az én nanomban is csak moha és anubias van, jó, mondjuk ez kis akvárium, 200 literbe egy rakás moha kéne:


[link]

2013. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 YourDestiny ***** válasza:

A második linket elcsesztem:


[link]

2013. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!