Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek melyin színű a techniká...

Nektek melyin színű a technikátok az akváriumban?

Figyelt kérdés
A gyártók fekete, szürke, vagy zöld színű műanyagból készítik a belső szűrőket, fűtőket, stb. Szerintem nem utolsó szempont a megválasztáskor. Nektek melyik tetszik, és miért?

2013. júl. 9. 18:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A kékszivacs az legendás, ezer éve így gyártják ezeket a vízálló szűrőszivacsokat. Utángyártottból szinte csak kék van. Ami nem kék, az aktív szenes. Ez ilyen szabvány szín lehet.
2013. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Bezzeg amikor vettem egy szökőkűt pumpát, egy powerheadot, ahhoz fekete szivacsot adtak, de azóta sincs olyan szivacs, csak kéket tudtam venni. Az jó mert nem rothad el. De vettem fehéret is, ami pár hónap után elkezdett szétmállani. Nálunk meg marha nagy a választék, csak fehér és kék van :D


Külső szűrőre meg csinálhatnának fekete csövet is, de nekem abból zöld van, mert atmant vettem. Mondjuk nem zavar mert azt a két kis csövet még el tudom rejteni.

2013. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Külső szűrűre úgy tudom csinálnak fekete, félig áttetsző csövet. Én is atman külső szűrőt akartam venni, de valahol spórolni kell, ezért belső szűrőm lesz. Ha nem válik be akkor megveszem az atmant, és a belső szűrő megy a kisebb akváriumba. Okozott valami gondot neked hable a szivacs szétmálása, nem tette tönkre a szűrőt, vagy a vizet?
2013. júl. 11. 15:16
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem okozott gondot, ilyen fehér szivacs most is ott rothad a garnéláknál, kéne venni egy másikat lassan. Nem drága, csak majd azért inkább kéket fogok venni.
2013. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 YourDestiny ***** válasza:

A JBL például fekete csöveket használ. De jobb az félig áttetsző, enyhén szürkés-barnás árnyalatú, mint ami a Tetrának van. Az a legtutibb.


Az meg, hogy a szivacs milyen tartós, szerintem nem a színétől függ. Nekem a Tetra szűrőhöz kapott fekete két és fél éve után olyan, mintha most kezdtem volna el használni. Tolál új kinézete, tartása van. Volt egy Resun szűrőm, abban is fekete volt. Negyed év alatt elkezdett peregni kis darabokban a felülete. Most lehetne írni, hogy oké, a két gyártó nem egy kategória. Lépjünk tovább. Van egy 250 forintos szivacsszűrőm. Meg nem mondom hány éves, de a szivacsa fehér... vagyis az volt, és nagyon tutin tart. Régen az Eheim PickUp 2008-as szűrőmnek szintén fehér szivacsa volt, na az katasztrofális volt. 2-3 hónapig bírta, aztán szétmállott. Az szó szerint szarnak ment. A jelenlegi Eheim AquaCorner 60 szűrőmben viszont megintcsak jól tart, pedig ez is fehér volt. Volt már régebben szürke is, ha már a színekről beszélünk, jól tartott. Szóval... :)

2013. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, régen volt egy kék színű pótszivacsom, az is szétpergett. Most megint van egy mattenhez kék tábla, arról még nem tudok nyilatkozni, mert friss. Szóval emberek nem a színe a fontos, hanem a gyártó és gyártás.
2013. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!