Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért jobb a T5-el világitani...

Miért jobb a T5-el világitani mint T8-al?

Figyelt kérdés
Nem algásit jobban?
2013. júl. 11. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a feltételek kellenek a zöld algáknak is mint a fényigényes növényeknek. Az alga is növény. Erős fényen jól nőnek mindannyian. Viszont az algáknak a magas nitrát szint kedvez, pl ha nem cserélünk elég sűrűn vizet, vagy ha elkoszolódik a talaj.


Egy low-tech akváriumot alacsony fényigényű zötétzöld növényekkel, fekete talajjal és gyenge lámpákkal ott lehet hagyni bátran. Nem kell félni tőle hogy algás lesz. Maximum csak barna alga nőhet benne, de ha van néhány törpeszívóharcsa ami lenyalja, vagy almacsiga, illetve jó a szűrés, akkor ez nem lehet gond, évekig működhet jól. Ott a növényeket sem kell metszeni, mert bazi lassan nőnek, tehát ezt így könnyű kezelni. Ez ilyen ráérősebb akvárium.


Aztán van a high-texh azoknak akik szeretnek kertészkedni, ha van CO2, egy jó erős fény, és sűrű tápozás, ott akkor turbózva vannak a növények, olyan gyorsan nőnek hogy az algáknak már nem jut elég tápanyag, de azért oda kell figyelni az algásodásra nagyon is, mert ha az algabomba robban és nem figyelsz, 2 hét mulva katasztrófálisan be tudja borítani az egészet. Viszont ha ügyesen ápolod, cserébe nagyon szép tud lenni egy ilyen akvárium a sok világoszöld apró növénnyel.


Az olyan akvárium, amin pedig egyáltalán nincs fény, az nem lesz algás soha, hófehér talajjal és hófehér kövekkel sem. Nekem van egy olyan murénás akvárium. Mellette van egy békás terrárium és csak a terráriumon van lámpa, onnan szűrődik át fény a murénának. Ennyi elég, ha nem, akkor meg lehet rátenni kis ledeket hangulatvilágításnak. A muréna úgyis egy éjszakai állat, ragadozó, algát nem eszik, növényt nem eszik így jó ez neki szerintem.

2013. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Folytatom, szóval van olyan növény, ami az ilyen szavanna jellegű nagy nyílt világos területeket szereti.

Neki inkább a T5 lenne jó mert az erősebb kicsit.

Ha őt egy árnyékos helyre teszed, elbarnul.


Viszont ha alacsonyabb akváriumod van, vagy följebb teszed a növényt, a lámpához közel, úgy talán elég neki a T8 is. Ezt ki kell kísérletezni.


A növényen lehet látni ha valami baja van.

2013. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ha nagyon sok fény kell, (fényigényes növényekhez) akkor a T5 kevesebb helyet foglal, és több lument ad le.

Van, hogy annyi fény kell, hogy a T8 nem fér el.


Ezen kívül az energia felhasználása is jobb egy kicsit.

2013. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Miért algásítana jobban? Az is fénycső, és minden fénycsőnek van megadott színspektruma. Mellesleg jobb a energiafelhasználása, vagyis azonos hosszon több Wattos, magasabb lument leadó, tehát nagyobb fényerejű fénycsövet tudsz venni. Avagy ugyanakkora helyre, ugyanannyi csővel több fényt tudsz összehozni.
2013. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Viszont valamit elfelejtettem, ami fontos: kisebb a választék, drágább, érzékenyebb darabok.
2013. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

T8 as foglalatba lehet kapni T 5 előtétet.

Na szóval. T5 gazdaságosabb, mert kevesebb Watt nagyobb fényt eredményez. Tapasztalataim szerint többet is kibírnak. 3 éve nem cseréltem egyet sem az üzemben.(akvarisztikában törvény, hogy évente dobjuk a csövet. Az vajon a t5 re is vonatkozik? Mondja meg más.)

szóval mellette van, hogy talán tartósabb, nem zabál annyi áramot, és a fény megvan.

2013. júl. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
A T8-ra se vonatkozik, csak egyesek, akiknek sok évvel ezelőtt bemesélték, terjesztik, mint valami járványt. Ma már kicsit változot a helyzet. Én már jó ideje nem cserélem, így van T8, de kompakt csövem is, ami meghaladta az egy évet. A fényerő jó, alga nincs. Hát nem érdekes?
2013. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem cserélem a csövet. Nem azt mondom hogy az ötéves cső is ugyanolyan jó, de nem ropi árban adják hogy minden nap cseréljem. 4-5 éves csöveket szoktam cserélni a cégnél, és talán az új cső mindig fehérebb. Legolcsóbb szilvania csöveket használunk zömében. Viszont a körülmények mostohák. Szóval ki kell tapasztalni.
2013. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!