Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vegyek-e másik párt a plattim...

Tb20 kérdése:

Vegyek-e másik párt a plattim mellé, ha az előző elpusztult?

Figyelt kérdés

Üdvözletem,


Az a probléma állt elő, hogy pár nappal ezelőtt elpusztult az egyik plattim, történetesen egy napfény platti. Neki most sajnos nincsen párja. Viszont most úgy látom, hogy egy mickey mouse pár egyik tagja is el fog pusztulni, sajnos, hamarosan. Az lenne a kérdésem, hogy mivel ők pár nélkül maradnak, kell-e, hogy vegyek nekik párt, vagy elég az, hogy rajtuk kívül van még 2 piros platti? Nem tudom, hogy mi tévő legyek, ezért kérem, hogy valaki segítsen nekem, mert én az állatkereskedésben dolgozóknak már egy szavát sem hiszem!

Köszönöm előre is!!



2013. júl. 15. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvannak pár nélkül is.
2013. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pendulum92 ***** válasza:
Én inkább azzal kezdeném, hogy kiderítsem, miért pusztult el a többi, mielőtt újabbakat is a halálba küldök.
2013. júl. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves Pendulum, már sikerült kiderítenek az okát, ha nem tudnám, akkor valószínűleg erről kérdeztem volna....
2013. júl. 16. 07:37
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:

Amúgy nem szükséges párt venni mindegyik színváltozatnak.


A boltos mit mondott? Sikerült megoldani az elhullás okát?

2013. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:

Az elhullás oka környezeti tényező, betegség vagy ezek kombinációja lehet. Akármi is volt, amíg a probléma nem oldódik meg, egyáltalán nem kéne új halat venni. És ha látod, hogy még egy hal el fog pusztulni, akkor a probléma még él és virul az akváriumodban.

Egyébként a plattiknak totálisan mindegy, hogy milyen színük van, elfogadják egymást társaságnak. Ahogy egy fekete kutyának is ugyanolyan jó haverja egy fehér, nem kell neki másik fekete.

2013. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pendulum92, igen, sikerült megoldani a problémát, mondhatni, hogy sajnos, mert azt látom, hogy az a hím(piros) plattim, amit legelőszőr vettem kb 5 hónapja (ő már szép nagy), neki van egy ugyanilyen nőstény párja. Viszont a többi halat, mindegy, hogy hím, vagy nőstény, elkergeti a "párjától". A korábban elhullott, és a még élő halon is azt látom, hogy meg van tépázva a hát, meg farokuszonya. Tehát a nagy hím bántja a többit. Csak azt nem tudom, hogy mit csináljak. Egyértelmű, hogy ki kellene vennem, de nagyon szép már, nincs is hova, kinek adnom....úgyhogy erre kellene valami megoldás. Sajnos ez van. Nem tudtam, hogy bántják egymást, de olvastam, hogy a hímek néha lehetnek agresszívek. Az a hal, amelyik még él, de beteg, vajon túl fogja élni? Szeretném, mert nagyon szeretem, és sajnálom őket. Amúgy nagyon jól vannak tartva, nincsenek zsúfoltan, mindent úgy csinálok ahogy a nagykönyvben meg van írva. :D
2013. júl. 16. 18:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Platypus :) Azért írtam ide, mert pl nekem az állatkereskedésben azt mondták, hogyha mondjuk veszek egy miceky mouse plattit, akkor annak kell egy pár mindenképpen. De én meg azt olvastam, hogy úgy a legjobb, ha több nőstény van, mint hím. Így már nem tudom, hogy mi a legjobb. Amúgy fiatalabb koromban is voltak már plattijaim, guppik, és soha nem volt pusztulás. :( Ezért vagyok most megijedve.
2013. júl. 16. 18:55
 8/14 Pendulum92 ***** válasza:

Ha az "állatkereskedésben azt mondták" típusú indulót látom, már fogom a fejem. Itt is beigazolódott. A plattinak tökmind1, hogy milyen színű a társa, csak az arány legyen jó. A boltosnak meg a minél több eladott hal a lényeg(többségnek).


"Amúgy nagyon jól vannak tartva, nincsenek zsúfoltan, mindent úgy csinálok ahogy a nagykönyvben meg van írva."


Aki ezt mondja, az esetek 80%-ában szörnyű körülmények közt tartja a halait, sajnos.


Leírnád a tartási körülményeket? Csak kíváncsiságból kérdezem.

2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze, hogy leírnám. :)

45 L-es aksim van, benne 4 platti, 2 fekete tetra.

A levegőztetőm szűrő is egyben, amikor részleges vízcserét csinálok (2 hetente kb 20-30 %, akkor mindig használok vízelőkészítőt is), 3 fajta kajájuk van, és adok nekik mindig salátát is, nagyon apróra vágva, mivel a plattik (ha jól tudom, akkor növényevők) Az az egy probléma lehet, hogy mű növényeim vannak, de ez azért van, mert nem mertem bevállalni az élőket, mikor meglett az aksim. Ezen ma változtatni fogok, mert veszek élőket (ezt egy nálam sokkal-sokkal tapasztaltabb haltartó javasolta tegnap).

A hőmérséklet mindig 26 fok felett van. Ez jó, nem? 28-ig jó nekik. Vannak csigáim is, de ez gondolom nem befolyásoló tényező, csak takarítanak.

Ha valamit kihagytam, akkor kérlek szólj!

Mit rontok el, mert valami nem megfelelő. Valamiért agresszív a többivel szemben. Amúgy az elkaranténozott hal még mindig él. És eszik is. :)

2013. júl. 17. 10:13
 10/14 Pendulum92 ***** válasza:

Sokan javasolják kis akváriumokba az elevenszülőket, de ez a méret inkább még a nanohal(nem neonhal) kategória. Mondjuk, hogy a platti még elmegy, de a tetrának kicsi ez az akvárium. Minden szűrő-höz adnak buborékoltatót is, de nem ez a lényeg, hanem a szűrőfelület nagysága. Vízcsere pedig optimálisabb, ha hetente cserélsz, de inkább 3-4 naponta, 20-30 %-ot. Vízelőkészítő pedig szükségtelen.

Növényeket pedig a világításodnak megfelelőt válassz. Ha gyári tetőd van 15 W-al, akkor inkább maradj a valliznéria, hólyagos vízikehely vonalon. SOkan esnek abba a hibába, hogy válogatás nélkül megvesznek mindenféle igényű növényt, aztán sorban elrothadnak.


A 4 platti okés, de a tetrákat én elajándékoznám. Egy az, hogy 2 kevés, meg már ennek a 2 nek is nagyobb akvárium kellene.


Pontosan milyen a szűrő, és világítás?

2013. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!