Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1200 literes aksi szűrését ti...

1200 literes aksi szűrését ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon sok dologtól függ, ezért elmondom hogy amazonasi biotópnak tervezem. Sok fával, kővel, homokkal, minimális növényezettel és világítással, egy-két kisebb csapatnyi rajhallal, talán pár vitorlással és természetesen sok coryval és pár algázóval. Nekem adott egy 250 literes aksi, amit szűrőakváriumként gondoltam felhasználni. Köszönöm előre is a válaszotokat, biztos hogy csak segíteni fog a legjobb tervezés kialakításában. :)
2013. júl. 17. 14:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A legelső csatlakozóak amit linkeltem először annak tutira 32mm a belső átmérője, mert pont bele lehet dugni egy 32-es pvc csövet.
2013. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


szal ebbe pont belemegy egy 32-es cső

2013. júl. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 lefolyó luk van, akkor egy 1200 l/órás felnyomónál nem kell nagyobb mert ha túl sokat nyomsz fel, akkor nem tud majd lefolyni időben.


Ezért inkább több lefolyó luk legyen, hát legalább 3, de lehet még több is. Akkor lehet erősebb a felnyomó pumpa, vagy lehet több pumpával is felnyomni a vizet, és úgy lesz elég áramlat is, meg elég sok vízmozgás.

2013. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én legalább 4 lukat fúratnék rá, azzal már úgy tudna működni normálisan a dolog.
2013. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Elég alá a 250 literes, nem kell nagyobb.
2013. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
a sok lyuk adott volt nekem is, de én azt hittem a lyuk teljes el lesz lepve vízzel és úgy zúdul le a víz benne. Egyenlőre egy 3000 l/h-s pumpám van, de inkább vennék mellé még egy 5000 l/h-sat is, mert tökéletes szűrést szeretnék. Szerinted?
2013. júl. 18. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!