Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Daewoo Matizom,2000-es...

Van egy Daewoo Matizom,2000-es évjárat. Városban használom, s sokszor csak ilyen 3-5 km-es utakra egy nap 2-3x. Így van, hogy 7-7,5 litert is eszik 100-on. Viszont hosszú távon 5,5-6 litert eszik. Ez tetszik is. De ez a 7,5 liter nem sok kicsit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok. Ilyen rövid távon be sem melegszik a motor, azaz magasabb az alapfordulat, illetve a sok indítás is növeli a fogyasztást. Ha én így használnám a kocsim, fogyasztana vagy 25-30 litert...
2010. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Város, kis távok, hideg motor = nagy fogyasztás.

2010. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Majd számolj egy motorgenerállal rövid időn belül. Teljesen tönkre fog menni a motor, hogy mindig hidegen üzemel. Nem tudom miért nem ülsz biciklire, azzal is megjárod azt a pár kilométert 10 perc alatt.
2010. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 7. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is Matizom van, nekem elmegy 5-6,5 literrel városban is. Attól függ hogy nyomom neki. De mondjuk ez nem hideg inditás mert én vidékről járok és mire beérek a városba már meleg a motor. De olyan van, hogy egy napot áll a városban és utána kezdek vele mászkálni ide-oda akkor még hideg a motort. De szerintem nagyon hamar bemelegszik és nincs vele gond.
2011. júl. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!