Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el?

Encsi970320 kérdése:

Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
6 napja volt nállam egy nagyon picike fekete teleszkóp szemű aranyhal, mivel még pici volt ezért nem a nagy akváriumba raktam, azt a következő hétre terveztem, hogy át teszem a többi picivel együtt, ezért ideiglenesen egy 20 literes akváriumba tettem(ugyanúgy rendesen be volt rendezve, talaj, élő növények, stb.), de sajnos ma elpusztult.:( Amikor megtaláltam kicsit föl volt puffadva és már majdnem az egész teste arany színű volt. Mit rontottam el? Vajon miért pusztult el? A másik picinek nincs semmi baja, nem is látszik rajta semmi, de betettem a többi közé, rögtön kivettem abból az aksiból amelyikben elpusztult. Kérlek segítsetek, hogy mit rontottam el.:((
2013. aug. 17. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy alapvetően életképtelen halacska volt és te nem rontottál.
2013. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:( reménykedek benne hogy nem én rontottam.:(
2013. aug. 17. 22:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Most ez egy kicsit para, mert ha hasvízkóros volt az egyik aki meghalt és a mellette levő is elkapta, akkor majd megfertőzi a nagy akvában a többit is. Reméljük hogy nem így lesz, de meg van az esély rá.


A kis akvárban cserélj vizet, a nagy akváriumban figyeld az új kis halat és ha látsz valami furcsát rajta, gyorsan tedd vissza a kicsibe.

2013. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
uhh.:// köszi.a vizet már kicseréltem és az aksit is kimostam, a növényeket, díszeket még nem tettem vissza, azokat még le kell majd mosnom, vissza is teszem inkább a picit, nagyon remélem nem lesz baja.:/ eléggé a szívemhez nőttek ezalatt a 6 nap alatt, pedig csak halacskák.:/ azért köszönöm a választ és a tanácsokat
2013. aug. 17. 23:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt kiderül, hogy a kicsike beteg e.

Ha jól megnézed és elállnak a piikelyei, vagy elkezd nőni a hasa, akkor kell venni bactopur direct-et.


Nem nem minden halnál látszik, de van amelyiknek a szeme is véreres lesz ha van ez a betegsége neki.

2013. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
rendben van, köszönöm a tanácsokat, figyelni fogom az állapotát
2013. aug. 18. 10:32
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A másik is megfog dögleni :((( ELCSESZTED fogd fel! /': szerencsére még időben vagy, hogy megsüsd. Nagyon fincsi rántott halat lehet ezekből a pici halcsikákból csinálni, de nyersen is

fincsi :) a barátaidat, rokonaidat is megkínálhatod az ínyencséggel.

2013. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
-.-""
2013. aug. 18. 11:47
 9/13 Platypus ***** válasza:
Valami azt súgja, hogy nem volt szűrés abban a 20 literes akváriumban. Mennyi és milyen hal volt még benne az aranyhalon kívül? A halvásárlás után rendezted be, vagy már régebben üzemelt?
2013. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szivacsszűrő van benne, mivel csak pár napig vannak benne a kisebb halaim, halvásárlás elött 2 nappal berendeztem, elindítottam a szivacsszűrőt, és a teleszkópszeműn kívül egy fátyolfarú aranyhal volt még. A fátyolfarkún semmi elváltozás nem látszik.
2013. aug. 18. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!