Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl-ot tudnék szaporítani...

Axolotl-ot tudnék szaporítani egy 112l-es akváriumban? :-) sajnos csak ekkora áll a rendelkezésemre. :/ Ebben is szaporodnának?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gondolom igen, 3 hónap mulva mert a párzási időszakuk novembertől júniusig tart. De lehet hogy az akváriumban nem tudják, hogy milyen hónap van :D
2013. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Elvileg a fényekkel és a hőmérséklettel tudnám szimulálni nekik :D Köszi amúgy
2013. aug. 24. 14:03
 3/20 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve szaporítok, az év bármely szakán lehet őket, ha jól érzik magukat és adottak a körülmények. 112 pont jó én kettőnek 110 litert szoktam javasolni. Fontos hogy szaporítani csak 1,5-2éves korukba kezdjük őket. (Ivarérett 1éves korában lesz, tenyészérett csak 2évesen) Amit el tudok mondani, hogy nagyon lassan és nagyon alacsony áron lehet őket eladni. Nekem minden adagból még jó fél év múlva vannak is picik, sajnos már szinte eladhatatlanok, jelenleg is van rengeteg picim. :( De nem viszik...Pedig szépek egészségesek. A másik hogy a beltenyészetre is figyeljünk, mert rengeteg betegség kiváltó oka, bizonyosodjunk meg róla, hogy biztos nem rokonok-e a szaporítandók. Szerintem mielőtt szaporításba belevágnál előbb tarts axit, mert őket nem könnyű, szükséges vízkémia és biológia ismerete, hogy jól tartsuk őket.(Mert csak akkor fognak szaporodni) A kicsik meg kicsit nehezebb dió, sórák keltetés, napi 2óra takarítás, rohangálás stb. stb. Ha érdekel van egy hosszabb cikk róla: [link] Igaz csak maga a szaporítás, de nézz körül a fórumon, nem írnak hülyeségeket. :)
2013. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Megjegyzem hogy a legutóbbi adagjaim májusi, júniusi és augusztusiak (augusztusit már nem tartottuk meg) az előttiek pedig október és még egyszer október. Szóval a novembertől-júliusig dolog, csupán egy kb állítás, ha jól érzik magukat havonta. :)
2013. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ezigen :) úgyérzem egy profival van dolgom :) én szívesen vennék tőled, ha nem vagy messze :) szeretném én is szaporítani őket, de eddig csak 2 szer láttam személyesen tehát nagy gyakorlatom nincs, viszont mindent megadnék nekik :) A vizet milyen gyakran és mennyit kell nekik cserélni? Mennyire piszkítanak sokat? Teljesen felengedhetem az akváriumot vízzel? Minden érdekelne egy gyakorlott tenyésztőtől :)
2013. aug. 25. 23:05
 6/20 anonim ***** válasza:
Pesten átvehetőek, amúgy Dányban laknak maya@axolotl.hu címen tudsz érdeklődni. Takarítani heti 2-3szor vannak, csak aljzatról van kosz leszívás, ezzel egyidőbe 30%-os vízcsere is, van akváriumot felnőtteknek én 20cm-ig töltöm, kicsiknek 30-35cm lehet, ők még sokat úsznak. Felnőtt korukba rettentően ellustulnak. A vízkezelésről meg hogy durva téma, igényük a biológiailag beállt víz, ahol a jó és rossz bacik aránya megegyező. Kémia része durvább, főként az a kérdés milyen a csapvized mert azt kell állítgatni. A vizet állni kell hagyni 24 órát hogy a klór elpárologjon. Vízkezelőket nem igazán viselik el (pl sera termékekben jód van ami káros rájuk nézve) eddig a JBL Biotopol jött be, de ezért se igazán lelkesednek. Ph szintet nézni kell és ha rossz akkor tenni ellen, étvágytalanságot és gombásodást okoz. A második a keménység (GH és KH) össz és karbonát keménység, ha nem megfelelő tenni kell ellene. Van nekünk egy drágalátos nitrogén ciklusunk avagy körforgásunk, figyelni kell hogy ammónia-nitrit-nitrát szint ne ugorjon ki, abba bele is halhatnak.( [link] Csapvíztől függ még hogy mi van benne, ha sok a nehézfém olyan szűrést kell alkalmazni...nálam külső eheim szűrő van, aktív szénnel, hónapokig teszteltük a purigent ami úgy szűr mint az álom, de nem igazán szerették. Vegyszerezni nem szoktuk őket, természetes anyagokat használunk mindig. Lágyításhoz pl, desztvizet vagy ioncserélő műgyantát. Lúgos PH-ra pedig feketetőzeg granulátumot, vasfát, tebang levelet. Mivel az akváriumot tilos megvilágítani, gyakran meghalnak a növények, így sötét-kedvelő vagy anubias-féléket kell telepíteni. (Ezek tűrik a sötétet anubias-ból több ezer faj van) A másik amivel gyakran meglik őket, hogy kis köveket tesznek alájuk, amit lenyelnek és bélelzáródást okoz...ezért csak 4cm-nél nagyobb lapos kövek lehetnek alattuk. Foszfor és foszfát szintet eddig nem igazán néztük mostanában megnézünk pár csapvizet hogy mi a helyzet. Növényi tápozás se tudjuk milyen hatással van rájuk, ezért inkább ne használjunk. Talán dióhéjban ennyi, de még oldalakat tudnék mesélni, először próbálj meg kettőt tartani és felnevelni. Nálam 6db él egy 300literesben.
2013. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Uh köszönöm szépen. Nem tudtam, hogy ilyen kényes lenne a tartásuk. :/ Akkor sajnos Te nagyon messze vagy :) Én először homokot gondoltam alájuk, de akkor azt is elfelejthetem?
2013. aug. 26. 11:23
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha jössz a szept. 15-ei Terrarisztika Börzére kint leszek én is velük. :) Homokot tilos, bélelzáródást okoz, nagyon okos amcsik raknak alájuk folyton és nagy csodálkozás van mikor meghalnak. Inkább úgy mondanám hogy igényesek, nem kényesek. :)
2013. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy eltudnék szeptemberben jutni oda pedig jó lenne :/ de az anyagiak nem teszik lehetővé, mert tényleg nagyon messze van :( Tudnál nekem képet küldeni a lakóhelyükről, ha itt nem akkor privátba? :)
2013. aug. 26. 13:22
 10/20 anonim ***** válasza:
Anyagi problémák esetén nem ajánlok axolotl tartást, nagyon költséges, nálam havi 12-20.000 az etetésük (attól is függ mit hajlandóak megenni és mennyire akarjuk kényeztetni őket). Akvárium indítását nem számolom bele, így is apróságokra havi 200.000-et kötünk, a kicsiknél pedig előre kell hitelezni az értéküket. :) Ha azt akarod hogy jól érezzék magukat igenis kell rájuk költeni. 2 év után is van folyamatosan újítgatni valóm nekem is. :)
2013. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!