Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorlás halam már két...

A vitorlás halam már két napja döglődik. Mit csináljak vele? Már elkülönítettem. Meg csináltam neki egy gyors fürdetőt de nem használ semmisem.

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
De mi a baja? Mi ellen kezelted a fürdetővel és milyennel? Milyen tünetei vannak?
2009. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szegény hal.És, hogy bírod nézni a haldoklását?
2009. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Húú hát h mi a tünetei?? Hát végül is a többi vitorlásnak is az a baja h szinte már teljesen átlátszó és be vannak pirosodva:S Nem tudom jobban elmondani csak ha meglátnád esetleg úgy. Tegnap voltam bent az egyik halas boltba és ő adta ezt a gyors fürdetőt és mondta h nyugodtam megcsinálhatom a többi halakkal is. Ki is próbáltam de h fog-e hatni azt nem tom :S kis Rikk :)
2009. okt. 31. 13:25
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát ez így nehéz lesz.Nem tudnál segítséget kérni egy tapasztalt akvaristától aki megnézné? Minden esetre csinálj 50%-os vízcserét azonos hőfokú klórtalanított vízzel és takarítsd ki az aksit .Mit értesz azon,hogy átlátszó? Eltűntek a színek vagy annyira sovány? Mindenhol ki van pirosodva vagy csak foltokban? Nem látsz valamit a bőrén,lepedék,dudor,stb? Az úszók milyen állapotban vannak,tépettek,vagy talán összezárta őket? Esznek még? Valamit próbálj még írni róluk.Mit kaptál a halastól? Milyen a víz hőmérséklete? A gyors fürdőt bármi is legyen, többször ismételd meg naponta.Várom a válaszaidat aztán majd meglátjuk,de ne úgy keljen mindent kihúzni belőled.Ha van Aquafuránod azt beleteheted a vízbe( tartós fürdő )Írd meg azt is, hogy milyen gyógyszered van kéznél.SN.
2009. nov. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Segítséget így hirtelen nem tok senkit sajnos:S Hát a szine nem tűnt el hanem a szeme mögött egy foltban piros. Bőrén semmi különös nincs, olyan mint a többié és csak fekszik az oldalán a víz alján és meg sem mozdul. A víz hőmérséklete 24-25fokos. Ja és most jelenleg semmilyen gyógyszerem nincs. Ha kell mindig elmegyek és veszek de ma elég nehéz lenne vennem sajnos gyógyszert. Köszi előre is a segítségedet:)
2009. nov. 1. 08:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnék egy állatorvost és megkérdezném.
2009. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Meg kellene próbálni egy antibiotikumos kezelést,Tetracyclin, vagy amit a halas ajánl.Csináld a fürdőket,vedd felére a vízoszlopot és emeld a hőmérsékletet 28 fokra,menjen a levegőztető.Sajnos nem tudok konkrétumot mondani neked.Több betegség tünete is jelen van,szerintem az antibiotikum hatásos lehet.Az Akquafurán pedig egy elég széleskörű baktériumgátló készítmény.Sajnos nem sok remény van a gyógyulásra,ha már úszni is képtelen, de így mindenképp elpusztul,meg kell próbálni.SN
2009. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?Hogy van a halad?
2009. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!