Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a sziámi harcoshala...

Mi történt a sziámi harcoshalammal? SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés

Már egy éve van sziámi, hím harcoshalam. Az elején minden jól ment. jól érezte magát, betanítottam neki trükköket :), ha halkan, óvatosan kopogtattam neki, akkor feljött enni.

Kb. olyan 1 hónapja viszont semmi. Csak fekszik az akvárium alján, valamikor furcsán, kicsavarodva lepihen az egyik kagyló belsejébe, nem mozog, nem jön fel levegőért sem, kifakult a szép piros színe, az úszói nagyon összetapadnak. Takarítva hetente van, vízcsere 2 naponként, jó környezetben él, kap elég fényt, növény, kagyló, kő van az akváriumában. ÉS NEM ESZIK!!! Nagyon szomorú vagyok, mert hiába dobok be neki ételt, nem jön fel, nem érzi, nem hallja, ha hívom a "gyere enni!" kopogtatással... :( Kérlek segítsetek, nagyon szeretem Theo-t.... :,(



2013. szept. 10. 10:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
És ide is csak azért írtam ki a kérdést, mert a nagymamám meghalt, és tőle már nem kérhettem tanácsokat! Amúgy meg nem kérdeztem volna meg.
2013. szept. 10. 11:32
 12/22 A kérdező kommentje:

De akkor mindegy. Ha nem tudok rendes válaszokat adni, hanem csak azokat, hogy miket rontottam el, akkor nem kell hozzászólni. Nem kértem, hogy szapuljatok, csak annyit, hogy segítsetek. Én leírtam mindent, megtettem mindent, szóltam, hogy képet is töltök fel, ha segítetek hogyan kell. Nekem nagyon fontos ez a hal, mert ez az egyetlen, utolsó emlékem a nagymamámról. Ha muszáj, elviszem állatorvoshoz, vagy kúrálom, karanténba zárom, gyógyszerezem. Csak azt írjátok, mit csináljak!!!


Bocsánat, ha kicsit idegbeteg látványt keltettem, de remélem értitek, hogy miért fontos nekem Theodore.

2013. szept. 10. 11:40
 13/22 Platypus ***** válasza:

Nagyon sajnálom a nagymamádat, de nagyon rossz tanácsokat adott. Sajnos az hogy valaki boltos, nagyon ritkán jelenti azt, hogy tényleg ért az akvarisztikához. Halakat tárolni és árulni nagyon nem egyenlő a hosszú távú tartásukkal. Tudnék cifrákat mesélni más boltosokról, akik több évtizede űzik az ipart, mégsincsenek tisztában a haltartás alapvető követelményeivel.


Ha nem akarod elfogadni, hogy elrontottad, akkor nem lehet segíteni a haladon. Alapvető tartási hibáid vannak, amin nem lehet korrigálni semmiféle gyógyszerrel. Egy új, megfelelő élőhely az egyetlen, ami megmentené a halad. Méghozzá sürgősen megoldva. Kaptál linkeket, azokon részletesen le van írva, hogyan és mit kéne.


És tévedsz, a halad igenis a saját piszkát lélegzi és nyeli folyamatosan. A halak ürüléke és vizelete, továbbá a kopoltyúkon keresztül történő direkt kiválasztás állandóan ammóniát termel. Ez színtelen, szagtalan és borzasztóan mérgező. Ha nincs az akváriumban állandóan üzemelő biológiai szűrés, akkor a halad ebben úszik. Ezen nem segít a gyakori takarítás, mivel néhány órányi adag is mérgező!

2013. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Platypus ***** válasza:
Mit csinál? Menj el azonnal venni egy legalább 30 literes új akváriumot, tetővel, hozzá szűrőt, fűtőt és indító baktériumkultúrát. Az utóbbi alapvetően nem szükséges dolog, de mivel nálad sürgősen kell pótolni a baciflóra több hétnyi fejlődését, ezért sokat segít egy instant bacikészítmény.
2013. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Pendulum92 ***** válasza:

Nem b@aszogatni akarunk, hanem a kérdésedre válaszoltunk, ahogy kérted. Az, hogy ezek nem tetszenek, nem a mi hibánk, már bocsi.


Bővebben nem fejtem ki, Platypus már megtete.

2013. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Pendulum92 ***** válasza:
Hidd el, sokkal nagyobb öröm látni azt, hogy a dús növényes akváriumodban, ami minimum 30 liter, boldogan úszik az a betta. Az akvarisztika úgy tűnik teljesen más, mint amit eddig tudsz róla. Sajnos nem sokat tudsz. Ha komolyan gondolod ezt, komoly utánajárás fog kelleni, megismerkedni az alapvető dolgokkal. Az, hogy 50-60-70 éve valaki szakértőnek számított(nagymamád), ma már édeskevés. Akkor még sok folyamat és tény ismeretlen dolog volt. Gondolj bele, amit ma az általános iskolában tanítanak, régen valakinek az életműve volt. Fejlődik ez is, mint minden.
2013. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mindegy. Kösz a válaszokat. Elmentem már a vadvilágos hölgyhöz, akinél vettem a halat, és ő azt mondta, hogy meg fog halni Theo, mert már nagyon idős. :,(
2013. szept. 10. 15:13
 18/22 Platypus ***** válasza:

Egy Betta 3-4 évet él. Ha egy éve van nálad, akkor a legrosszabb esetben is legfeljebb 2 éves. Tehát középkorú, és nem idős. Ha egy kicsit is szereted azt a halat, akkor megfontolhatnád, hogy talán nem a boltosoknak van igaza...

De ha nekünk nem is hiszel, van egy csomó más akvarista közösség és könyv is, ahonnan tájékozódhatsz. Akvarista.hu, akvariummagazin.hu ...stb.

2013. szept. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is volt egy sz.harcoshalam,még régen...íén is elneveztem,Chili volt a neve,nagyon sírtam mikor meghalt,és a halála előtti napon megálmodtam hogy meghal.Én már eleve öregen vettem,aranyos,szelíd,békés hal volt,el is neveztem a nagy sensei-nek,ha jól írom!:D Mennyi idős?Akváriumod gondolom tiszta,egyebek...Hát más halak nem bántják?Az a tapasztalatom hogy a sz.h.halak éreznek valamit...éreznek...oszt.társamnak is volt,mindig elbújt.Mekkora az akvid?
2013. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Pendulum92 ***** válasza:
Szép regék ezek, de sajnos a pusztulás oka az esetek 90%-ában tartási hiba, nem öregség, és "szomorú lett", meg a megütötte magát típusú dolgok.
2013. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!