Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan állítsam helyesen...

Hogyan állítsam helyesen üzembe ezt a belső szűrőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Diversa Claro 600-as szűrőt kaptunk, a rajza szerint többféle használati mód létezik.

Akinek ilyen, vagy ehhez hasonló van, hogyan használja?

[link]


Nem tudom, ez a szűrő hogyan levegőztet... inkább vegyek mellé levegőztetőt is? 54 literes az akvárium (egyelőre halak nélküli, beállás üzemmódban szerencsétlenkedek)


Köszi a segítséget! Már kezdek a saját bénázásomtól kissé zaklatott lenni :)


2013. szept. 13. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

csináld úgy, ahogy a 3-mas rajz

[link]

és akkor levegőztet. Tehát a kis vékony átlátszó csövet ráhúzod arra a fujó csövön kiálló kis pöcökre. Aztán az egészet berakod a vízbe, lenyomod 1 centivel a víz alá, bedugod a konnektorba és az átlátszócsövecskét kilógatod az akváriumból, mert az kintről szívja be a levegőt.

2013. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél levegőztetőt. A második, vagy harmadik opciót használnám. A második opció az egy esőztető, ami mozgatja a vízfelszint, és így ahogy fodrozódik a víz friss levegőt vesz fel. A harmadik az egy difuzoros megoldás. a légcsó végén levő pöcköt ki kell emelni az akváriumbol, és így légbuborékokat fúj a szűrő a vizbe. A negyedik a ketőnek a kombinációja, alyat még nem láttam, hogy valaki használna, mindenesetre, ha túlnépesített az akvárium lehet, hogy a 4. opció kéne. A szivacsot és a szűrőt sose csap alatt mosd, hanem az akváriumi vizbe, amit a heti részleges 2O-25százalékos vizcserénél kiszivsz egy csővel, és gyorsan végezd el a kimosást és rakd vissza, mert a szivacsban élnek a hasznos bacik, amik a biológiai szűrésért felelősek. Levegőztetőt ne vegyél, nagyon hangos, és eléggé fölösleges, ha használod a 2es,3as vagy 4es opciót.
2013. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A 3. rajz szerint nem működik, nem szív be levegőt :( Az esőztetést meg tudtam csinálni, az oké.

Nem értem, miért nem működik a 3... legfeljebb marad 2.

Az esőztetést milyen magasra kell helyezni? vagy érjen vízbe, hogy fodrozódjon?

2013. szept. 13. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor szájjal fújj bele a kis átlátszó csőbe. Be kell indulnia a levegőnek.


De amúgy az sem baj ha nincs levegő, úgy is kerül oxigén a vízbe, csak akkor az esőztetőt úgy kell állítani, hogy fodrozza a vízfelszínt.

2013. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet el van zárva az a kis bigyóka a levegőcső végén. Csavard el.
2013. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bigyóka elcsavarva - azaz szabad a "légút" :) mégsem jön bubi :)

Nem tudom, hol a hiba... ha megfújom, működik.

Lehet, nem idegelem magam tovább ezzel, marad az esőztető, fordrozódásra állítva :)


Köszönöm szépen! Biztos jövök még hülye kérdésekkel, míg el nem készül az akvárium... :)

2013. szept. 14. 07:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak akkor megy a levegő ha leszeded az esőztetőt, mert lehet hogy az már sok neki, hogy olyan hosszú csövön megy át a víz. Gondolom én, de nem biztos. Csak én is tettem egy esőztetőt itt a külsőszűrőmre és az esőztetőn voltak kiálló pöckök, és arra húztam rá egy kis átlátszó csövet, aztán a tövénél ott nem fújja, de ha majdnem a végénél húzom rá az egyik pöcökre, ott már fújja. Na de mindegy is nem olyan fontos az a levegőztetés úgyis attól csak hangosabb lesz az egész, amikor az ott bugyborékol.
2013. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Norbig ***** válasza:

A figyelj.Az esőztetőt vedd le és ha nem megy akkor fordítsd

meg a kis cuccot amit ráhúzol a szűrő kifolyó csövére.Tuti működni fog ;).Én is nézegettem ezt egyik irányból fújni fogja a levegőt.Sok szerencsét!

2013. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Norbig ***** válasza:

[link]

Azt amit kijelöltem.

2013. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Norbig ***** válasza:
HA így sem jó,passz.
2013. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!