Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell sós vizet csinálni...

Hogyan kell sós vizet csinálni egy bohóc halnak?

Figyelt kérdés
Kérlek a hülyeségektől kíméljetek és csak azok írjanak akik értenek hozzá. 100 l akváriumba lenne pls.
2009. nov. 6. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2009. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%
wáoww ezt nagyon jó csináltad első... :D hadd keressem meg helyeted!!! Én nem találom a bugyim!!! Megkeresnéd nekem. :)
2009. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

A sós víz, ahogy a név is mutatja kémiai elemeket jelent a vízben. Ezeknek a kémiai anyagoknak az aránya változó lehet. A legtöbb beszerezhető sókeverék tartalmazza az összes nélkülözhetetlen nyomelemet is, ami a halaknak és más az akváriumban élő szervezeteknek szükséges. A sókeveréket csapvízzel össze kell keverni, míg a kívánt fajsúlyt el nem érjük. A sűrűségű hidrométerrel tudod mérni.

A fajsúly a víz hőmérsékletétől függően is változik. 15Co-on pédául 1.020 fajsúlyú, míg 25 Co-on 1.017 fajsúlyú a víz.

A természetes párolgással csak a víz távozik az akváriumból, így a feltöltéskor csak tiszta vízzel pótold az elpárolgott mennyiséget, különben a fajsúly megváltozik.

- Ammónia, nitrát, nitrit

A fenti kémiai anyagok mindegyike tartalmaz nitrogént ezért legfontosabb a nitrogén körforgását ellenőrzés alatt tartanod. Ezt proteinszűrővel tudod a leghatásosabban végezni.

- Kémhatás

A tiszta víz kémhatása semleges, tehát ph=7. Az ennél kevesebbet savasnak a magasabbat lúgosnak nevezzük. A tengeri akvárium ideális kémhatása 8 és 8.3 között van. A kémhatást előregyártott teszttel lehet mérni.

- Levegőztetés és szűrés

Külön-külön is kivitelezhető, de praktikusabb egy berendezéssel megoldani. A különböző árú és minőségű berendezések széles válsztéka található a szakboltokban.

2009. nov. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a tengeri akvárium építése komoly akvarisztikai hátteret és gyakorlatot igényel. ne bohóchallal kezdj!!!
2009. nov. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem tudom nálad van-e már a kis bohóc... Ha nincs de szeretnél akkor szépen meglátogatod ezt az oldalt: www.korallszirtes-akvarium.hu . Itt regisztrálsz és szépen átnyálazod a fórumot. NEM, NEM KÉRDEZEL OTT SEMMIT. Minden le van már írva, csak meg kell keresned (nem bonyolult). Ha már már nálad van a hal és gyorsan be kell rendezni akkor: irány egy akváriumos bolt, és veszel tengeri akváriumba való sót. 1 liter vízhez 37-38 gr sót adsz. Vársz míg feloldódik, aztán meg nagyon szépen lassan szokatod a vízhez. (legalább egy órán át csepegtess a frissen bekevertvízből a hal vizéhez) Utána meg veszel pár kiló élökövet neki, de ezekről infót már úgyis találsz az előbb említett oldalon. És még egyszer megkérlek, ne kérdezz ott alapvető dolgokat mert bár szívesen segítünk, de már sok-sok embernek kismilliószor leírtuk, mit és hogyan csináljon. Neked csak olvasni, meg tanulni kell. :)
2009. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak pedig: tény, hogy nem tengerivel illik kezdeni (itt én is ellenpélda vagyok, sosem volt édesvízim, mégis sikeresen rendezgetem a tengerimet), de ha már belevág, akkor a bohóchal épp, hogy a legjobb "tanulóhal". Nagyon sok kezdők által elkövetett hibát kibír, de ezzel nem szabad visszaélni.
2009. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez bonyolultabb téma annál, hogy le lehessen írni pár mondatban, olvass el jó sok könyvet, keresgélj az interneten. 100 l-es akvárium tengeri halaknak kevés, min. 150 l-es kéne.
2009. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz!
2009. nov. 8. 11:30
 9/9 A kérdező kommentje:
De am még nincs meg a bohóc halam mert először úgy gondoltam segítséget kérek :D .
2009. nov. 9. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!