Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga ellen mi a megoldás?

Barna alga ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Elboritotta az akváriumom a barna alga a gyönyörü növényeim mind oda lesznek.Az akvárium 1 hónapja üzemel egy bejáratot külső szűrővel /szivacs+ siporax+ purigen/.Világitás 0,6 w/l, t5 8 órában, talaj pro soil. Nincs tul telepitve Egy hete vannak benne halak.

Tudom, hogy uj akváriumban megjelenik, de még sosem volt ilyen mérhetetlen sok. Vizcsere első héten 3 naponta 40%

Most már hetente 30%. Ja az akvárium 130 l-es , kb 105 l viz van benne.


2013. okt. 11. 15:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
2db 39 wattos cső? Lehet, hogy a közepénél túl erősen világít a többi részéhez képest, próbálj a cső közepe alá tenni egy papírlapot, vagy pauszt, vagy egy olyan üveglapot, amit jól összekoszolsz vízköves foltokkal, vagy egy tejplexit, valamit ami kicsit árnyékol. Vagy dobálj sok úszónövényt a vízre. Vagy csak a közepére tegyél be fényigényes növényt, pl vizi hortenziát, ludvigia repenst, ami kicsit gyorsabban nő.
2013. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valami akadályozza a szűrőn való átfolyást?

Én szűrőtakarításkor rendszeresen szedek ki hólyag csigákat is a szűrőmből. Theodoxus, és hegyes hólyagcsigám van, postakürt csigából csak elenyésző pár darab. De azt el tudom képzelni hogy a csőben, vagy valahol elakadt valami, és látszólag ugyan folyik a víz, de mégsem annyira. Egy teljes ellenőrzést javaslok. (ha még nem tetted volna meg.) Érdemes ellenőrizni a szűrőlapátokat, és a tengelyt. Szégyen vagy nem, egyszer majdnem vettem új szűrőt. Pedig csak a tengely fészkét kellett kiecetezni.

2013. okt. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm hogy ennyien próbáltok segiteni, nagyon jól esik. Még megoldás nincs csak ötletek. Arra is gondoltam, hogy esetleg a benne lévő fától van, bár az egyik egy régebbi akváriumomban volt és nem okozott gondot.Direkt sok növénnyel inditottam az akvárium már az elején ugy nézett mintha 2-3 hónapos lenne. Hátul vallisnera, sagittária, hydrocotyle 2 fajta, cryptocorine is több féle 2 nagy anubias, elöl pogostemon, a fán hydrocotyle sp. A szürőm nem a legnagyobb teljesitménnyel megy mert akkor tul nagy a felszin mozgatása és félek hogy akkor pedig a fonalalga lesz az ujabb látogató. Most egyenlőre várok, de ha minden kötél szakad hozok amanokat csak azok a most ültetett előtéri növényeim szépen kikapálnák.Bocs a litániáért de mindent le akartam irni, hogy teljes legyen a kép.
2013. okt. 12. 06:54
 14/23 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt hable nem 2 39-es a cső, hanem 2x24 W + 8/h jelenleg 4 órában pedig egy 18 w-os cső ez t8 adja az össz fénymennyiséget.
2013. okt. 12. 06:59
 15/23 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a szűrő régi, az akvárium még friss, és a barnaalga nem a szűrésen múlik, hogy van vagy nincs, hanem a szilikáttartalmon, amit nem szűr a szűrő, csak idővel magától lecsökken.


Ha ezt az időt nem tudod kivárni, vagy alapból olyan szélsőségesen szilikátos a víz, hogy mindig visszapótolod a cseréknél, akkor szilikát megkötő granulátumot kell tenni a szűrőbe az első időszakban. A sera is csinál ilyet, úgy tudom más ilyesmi termék is van.

2013. okt. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az első, és a 2-4-ig termékeket meg lehetne próbálni.

Erről a dupla siliphos-ról nincs leírás, de értelem szerűen szerintem szilikátot, és foszfátot köti meg.

Neked mindkettő rossz, hogy van a b.alga szempontjából, így én ezt a kombinált cuccot javaslom.


Aztán ha elmúlik az alga, lehet csökkenteni az adagot, aztán meg lehet próbálni elhagyni.

Átlag esetben ha már nincs szilikát, akkor sima vízcserékkel nem lehet annyira visszapótolni, hogy újra előjöjjön.

Csak ha használod ezt az anyagot, lassan hagyd el, hogy legyen ideje "átállni" az akváriumnak, hiszen úgy egy kicsit ismét át kell állnia az egyensúlynak.


De amúgy most is azt mondom, hogy egy 1 hónapos akváriumnál ez még természetesnek mondható.

2013. okt. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem még egy tippem van. Ugye nekem DIY külsőm van, gravitációsan folyik ki a víz. Na, meglevegősödött pár cső, és én ugye hétközben egyetemre járok, nem vagyok otthon. Egész héten kevés víz ment ki, így jelentősen csökkent az áramlási sebesség. Mire megjöttem, alig lehetett átlátni a frontüvegen, úgy bealgásodott. Ja, és pont akkor tettem be egy plusz 18 wattos csövet a 15 wattos mellé, de az önmagában kevés lett volna. Lehet, hogy egyszerűen túl kicsi az áramlásod, és ezzel kedvezel nekik.
2013. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Úgy egy hete, átpakoltam a 200-asból a tengerit a 160-asba szűrővel együtt, de a talaj nem került át, bár az is használt, csak a brakkvízbe volt eddig. Ilyen lett, ha lejjebbtekersz van több kép is: [link]


Mivel a sok kis állat, a csigák és amik még a talajban éltek, azok nem kerültek át, így most nincs aki forgassa a talajt, és nincs aki egye az algát (persze átdobtam pár csigát, de az kevés).


Így csak annyit tudtam csinálni, hogy ma fogtam a kezembe egy vízpupát és elkezdtem vele fújkodni azokon a részeken a talajt, ahol megült az alga.


Kis időre csináltam egy nagy vihart, amitől a halak is betojtak ijedtükben, és el is repült néhány cucc a helyéről, de jól szétrepkedtek az algák is, amit aztán a szűrő megevett.


Valszeg magasabb lett a szilikát szint is. Nem mértem.


A régi talajomat meg átdobáltam másik akváriumba és elemlámpával nézegettem és tele van kis állatokkal, garnélák, csigák, férgek hát a tengeribe az is van, egy édesvizibe nem kell féreg persze, de azért ott sem árt ha vannak kis algaevő csiguszok, akik rendbentartják és néha mozgatják egy kicsit a talajt és a növényekről is leeszik az algát.

2013. okt. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Jó egyébként itt én tudom az is baj most, hogy kevés a fény, de zöldalgát most nem akarok, mert ha ráteszek még egy csiptetős lámpát pluszban, akkor meg az lenne belőle. Viszont nem kizárt hogy még valamit rakok rá, vagy a közepét kicsit árnyékolom, mert itt is középen világít túlzottan, a két szélén meg alig. És középen barnalgásodik csak, természetesen :)
2013. okt. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szilikát megkötőt vennék kipróbálni, de mostanában másra kell a pénz, így egyelőre csak az a tervem, hogy variálok az áramlatokkal, a fénnyel, a szűréssel, illetve a másik akváriumból kiszedek néhány apró állatot, hátha javul a dolog. Szóval én így kísérletezgetni szoktam, aztán valami majd csak bejön.
2013. okt. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!