Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga ellen mi a megoldás?

Barna alga ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Elboritotta az akváriumom a barna alga a gyönyörü növényeim mind oda lesznek.Az akvárium 1 hónapja üzemel egy bejáratot külső szűrővel /szivacs+ siporax+ purigen/.Világitás 0,6 w/l, t5 8 órában, talaj pro soil. Nincs tul telepitve Egy hete vannak benne halak.

Tudom, hogy uj akváriumban megjelenik, de még sosem volt ilyen mérhetetlen sok. Vizcsere első héten 3 naponta 40%

Most már hetente 30%. Ja az akvárium 130 l-es , kb 105 l viz van benne.


2013. okt. 11. 15:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Hable a képeid gyönyörüek. Hát te aztán nagyon kreativ vagy, sok sok ötlettel. Köszönöm a tanácsaidat. Már régebb óta kisérem figyelemmel ezt az oldalt s van itt 4-5 ember akinek a tanácsaira érdemes oda figyelni, te vagy az egyik. Egyébként érdekes ez a barna alga mert például elöl a front üvegnél van a legtöbb, ahol elvileg több a fény és az aki elülső két szélén egyáltalán nincs pedig a lámpa ott nem világit mivel 20 cm rövidebb mint az akvárium. Még egyszer gratulálok az akváriumodhoz és köszönöm a segitséget.
2013. okt. 13. 06:57
 22/23 anonim ***** válasza:

Köszi.


Én végülis azt csináltam, hogy a fénycső közepét letakartam, egy műanyag lappal, de csak olyan 12 centis részen, mert ott volt alatta a legtöbb barna alga.


Baloldalra pedig ahol semmi alga nem volt, viszont van ott olyan állat és növény aminek kéne a fény, oda tettem pluszban egy 26 Wattos kompakt izzós csiptetős lámpát.


Összességében világosabb lett az akvárium, de nem mindenhol. Középen sötétebb, de így egyenletesebb a fény és úgy tűnik jobb most.


Ami volt középen algás vacak, azt meg átraktam jobboldalra, ott alig éri fény, így az ott nem tud algásodni tovább.

2013. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szóval neked is úgy lehetne pakolgatni, hogy amelyik növény fényigényes, azt a lámpa alá, de lehet nem középre, hanem közepétől kicsit arrébb.


A teljesen közepéből kicsit kitakarsz, hogy az ne vílágítson túlzottan. Nekem mindig a cső közepénél van az alga.


És ha van anubiasod, vagy olyan növény, aminek nem kell annyi fény, akkor azokat berakod kétoldalra, árnyékba.

2013. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!