Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór, mit tegyek? HELP!

Darakór, mit tegyek? HELP!

Figyelt kérdés

Van :

1 db algázó géb

1 db plekó (ennek vettük de nem vagyok biztos benne hogy az is)

15 db neonhal

1 db törpe tűz gurámi

1pár wagtail platti

1 db ezüst(him) molly

1 db zebra dánió ( véletlen- de elvan a neonokkal)

3 db serplazac

És kb 18 bébi platti(1hónaposak) bent a többi közt a szülős medencében.

Ha nemsokára elmegyek veszek gyógyszert akkor melyiket?

Plekó,algázó gébbel és a bébi halakkal mi lesz???

Guráminak nem árt mert erről nem olvastam sehol csak az algázókat láttam hogy meg is halhatnak...

112liter, gyári szett, claro 1000 es szűrő.

Ja és növényeim levelei is hirtelen elkezdtek sárgulni.

mit kell tenni ,mindent irjatok meg LÉGYSZIVES !!!

Köszönöm !



2013. okt. 16. 12:30
 1/8 anonim válasza:
A malachitzöld tényleg elteszi láb alól az algázót...most én is a darakórral küzdök. A Sera Costapur pl nem öli ki a fél halállományt, de eddig mindig visszatért nálam a kór. (Viszont a kishalaknak kutya baja se lett.) Egyelőre én is kezelési útmutatóra várok valakitől, ami végre véglegesen felszámolná a betegséget.
2013. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
Emeljétek meg a hőmérsékletet is kb 30 fokra 2-3 napra. De vissza fog térni, ha nem oldjátok meg a gyökerénél.
2013. okt. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

30 fokra OKÉ, de ekkor nem is kell gyógyszer?

Várjak pár napot? Vagy hogy?

2013. okt. 16. 13:22
 4/8 anonim válasza:

Nálam a gócpont a Camponában vásárolt betta hímem (Dömping), akit sajnálatból vettem meg és sejtettem, hogy beteg...már 1 hónapja kezelem, végre úgy tűnt kikezeltem és átraktam a társasba, erre most a halaim felénél láttam a fehér pöttyöket. Tudtommal a szer mellett kell megemelni a hőmérsékletet, hogy a halakat támadó egysejtűek szaporodási ciklusát felgyorsítsuk, mert a szer a halon lévő "pöttyökre" nem hat, csupán a szabad szemmel láthatatlan, úszókra.

Emellett a kezelés alatt nem kaphatnak kaját és a szűrőt is ki kell kapcsolni (bár azt nem tudom,h esetleg ha kiveszem az aktív szenet, a szivacs maradhat-e).

2013. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Emellett elfelejtettem írni, hogy a fényt is ki kell kapcsolni, mert bontja a szert. A szűrőről azt olvastam hogy elég kivenni az aktív szenet, de am mehet.
2013. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vettünk parakillt. az első adag bent van, majd látjuk mi lesz...jó kék lett a viz,
2013. okt. 16. 19:45
 7/8 A kérdező kommentje:

2x-es kezelés megvolt. Mindenki szépen túlélte kivéve 13 db neonhal.

Megutáltam a neonokat, szépek de ez előtt is meghalt nálam vagy 8db most meg ez... hát 2 db maradt, ennyien fognak maradni mert már nem költök rájuk...

2013. okt. 23. 19:43
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ne csodálkozz, ha egy alap szabályt szegtél meg. Közös akváriumot nem kezelünk. Ezzel a szűrésed is kinyírtad.
2013. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!