Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghülyülök, most mit tegyek?...

Meghülyülök, most mit tegyek? SOS! Hullanak a halaim!

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve. Vagy 3 hete vettem a meglévő, egészséges, szép nagy halaim mellé egy pár halat, mert kevesen voltak. Nagy akim van, 180 liter, full, de tényleg full növényes, csak élő növény és megfelelő szűrés. Akvarisztikában jártas barátom is volt nálunk a beüzemelésnél, szóval próbálok mindent megfelelően csinálni. Halat is csak utána olvasással vettem. Szóval vettem 5 neont, 5 dániót és 4 plattit. Ilyen halaim már voltak itthon, de olvastam ha olyan 10 körül vannak akkor érzik jól magukat. Na az újonnan vettek közül már 3 vagy 4 dánió kinyiffant, az egyik platti is és azóta 2 hatalmas, eddig teljesen egészséges gyöngy gurámim is. Tuti ezek az új halak betegek voltak. A dániók közül eleve volt amelyik olyan görbe volt. Én idióta nem figyeltem milyeneket fog ki az eladó, addig a többi halat bámultam. Szakszerűen tettem bele őket az akiba, fele-fele arányban az a víz amiben hazahoztam és az aki vize. Fél óra után tettem bele őket. Most mi a fenét csináljak? Minden halam beteg lesz? Ha este pusztul el egy van, hogy reggelre már csak a fele van, mert megeszik. Öntsek valamit a vízbe? Vagy mit tegyek? Még sosem tettem semmit a vízbe a növény tápoldaton kívül, azt is csak heti 1-szer. Hetente van vízcsere, meg alkalmanként aljzat porzsívózás. Már annyi pénzem van benne és annyira vágytam erre az akira, de kezdek végképp elkeseredni. Új halat nem is merek venni. SOS!!!!!!!
2013. okt. 27. 11:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az említett tünetek egyébként nagyon emlékeztetnek a haltuberkolózisra:

[link]

2013. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Itt szerintem a szűréssel lesz gond ahogy már előttem is írták 2-3liter siporax kell még alulra egy kis szivacs meg kerámiagyűrű kell felé mindenhova siporax a külsőbe.És mostmár várj ne vegyél új halakat ha rendeződött a szűrés ajándékozd el a maradékokat és vegyél 1-2-3 fajtát mert ez nagyon sok.
2013. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!