Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a megoldás? Hiába tettem...

Mi a megoldás? Hiába tettem fekete papirt az akvárium falaira mégis tükröződik és néhány halam állandóan a tükörképnek uszik.

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 13:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Demente ez az oldal egymás segitésére hasznos információk cseréjére jött létre. Majd ha neked is lesz ilyen mondanivalód akkkor irj! Köszönöm.
2013. nov. 13. 07:34
 12/14 anonim ***** válasza:
Hasznos! Felhívtam figyelmed ha jobban figyeltél volna, akkor tudnád hogy a fényelnyelő felületet sosem tesszük olyan közeg mögé amely fénytörésére képes. Kivétel ha tükröt akarunk készíteni. Puszika.
2013. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a baj te megsértődtél. Bocsánat!

Szóval. A fény bonyolult dolog, és ha beszélni akarsz róla, akkor el kellene mennünk a kvantumfizikáig, és valahol a fény memóriája, vagy a plazmonok világában érne minket a szilveszter. Kérdésedből ítélve, mikor azt mondanám, hogy a fény szempontjából fizikailag az üveg egy lassan mozgó folyadék, te azon kezdenél el gondolkodni, vajon mennyi idő kellene ahhoz, hogy szétfolyjon az akváriumod.?

Pedig csak azt akarom megjegyezni, hogy bár üvegről és vízről van szó, de a fény mind két közegben egyformán viselkedik. Szóval az üvegnek két síkja van. Az egyik felét letakartad feketével. Ezzel megakadályoztad a fény továbbjutását. De nem akadályoztad meg a fény törését. Mivel a víz és az üveglap találkozásánál is van egy fénytörő felület, így a fényt két (vagy több) ponton töröd meg.( előttem már felhívták figyelmed, hogy míg az akváriumot a párhozamos oldalain keresztül szemléled nem látod tükrösnek, de ha az oldalak szöget zárnak be egymással, azaz egy csomó helyen töröd a fényt, már tükröződik.) Így nem kizárt, (naná hogy nem) hogy egy fényvisszaverőt hozol létre a gagyi fekete posztereddel. Azaz tükröt. (hatásfoka lényegtelen) (vagy mégsem) Ha mattosítod a felületet, akkor a hatásfokát rontod. De a végső megoldás az hogy a feketét kell betenni a vízbe és kész!

Mivel véleményed nem változik, és szerintem még ott tartasz, hogy hülye ez. A pálinkásüveg nem folyik, szóval joccakát.

2013. nov. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Amit irtál érdeklődéssel olvastam. A stilusodon azonban van mit csiszolni, hogy tükör fényes legyen.
2013. nov. 17. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!