Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek megéri ez a...

Szerintetek megéri ez a szett? Garnélát szeretnék tartani.

Figyelt kérdés

entrumzoo.hu/spd/centumzoo_300398/EHEIM-MP-AquaStar60-komplett-felszerelt-akvarium-2#page_artdet_tabs


Egy csapat garnélát szeretnék és egy kiscsalád neon halat (mert az a kedvencem) és sok növényt tennék bele.

Megrendeljem?



2013. nov. 14. 15:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Érdekes cikk volt, köszönöm.

Szerintetek az nem lehet megoldás, ha beleültetek nagy gyökerű, strapabíró vízinövényt (pl taviligetszépe), vagy hínárt, vagy kákát? Ha pl. csak a káka, vagy nád gyökérzetét ültetem be a visszavágott szárával együtt? A tekimnél működik, alig megy a szűrő. Hmm?

2013. nov. 14. 19:56
 12/29 A kérdező kommentje:

Ja, és szereintetek a nagy nehezen linkelt eheim szett megéri?

A szűrőn gondolkodom a legtöbbet. Mert ha vennék egy olcsóbb aqua szut akváriumot, ahhoz simán tudnék egy pickup 2010-est venni.

2013. nov. 14. 19:58
 13/29 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri a nehezen linkelt az árát.
2013. nov. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megveszem, ha te mondod. Végigolvastam a weboldalad, nagyon érdekes volt, köszönöm.:)
2013. nov. 14. 21:00
 15/29 Pendulum92 ***** válasza:
Garnéláknak és pár db nanohalnak bőven elég az az Eheim szerintem is.
2013. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor MOST megrendelem.:)
2013. nov. 14. 21:07
 17/29 Pendulum92 ***** válasza:
A növényekkel kapcsolatban meg annyi a hozzáfűznivalóm, hogy azt inkább nagyobb terhelés esetén ajánlom. A garnélák és pár db hal terhelését elbírja a sima vízi növényzet is. Persze ha nem szeretsz sok vizet cserélni, akkor tehetsz be pár szárazföldi/mocsári növényt pluszba, ami kinő a vízből, vagy úgy, mint nálam, de egyébként vízcsere is elég.
2013. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

:) Nekem stresszes a vízcsere, nekik pedig szerintem baromi jó kis búvóhely lesz a hatalmas gyökérzet.

Ami még vaciláltat, az a 15w világítás, igaz a garélák nem szeretik a fényárt, ahogy olvastam, de a növények viszont igen. Gyakoris válaszokból összeírtam a kevés fénnyel is eléldegélő növényeket:

mohák, anubias nana, microsorium, ricci/v.páfrány, ezekből fogok válogatni.


Sokat nézegettem ma a nano akváriumokat is... Nagyon szépeket lehet kapni, de nem tudom elképzelni, hogy a profikon kívül valaki ezt egyensúlyban tudná tartani.

2013. nov. 14. 21:14
 19/29 Pendulum92 ***** válasza:

Kezdd el, és bele fogsz jönni :D Nekem is lesz egy 9 literes kis garnélásom.


A fényről meg annyit, hogy még bővítheted is, ha van rá kapacitásod, inkább legyen dús növényzet, amiben elbújhatnak a garnélák ;)

2013. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pendulum92 ***** válasza:
Szóval azt akartam még írni, hogy én is nézegettem sok nanot, és baromi szépre meg lehet csinálni. Igazából főleg művészhajlam kérdése egy pont után, miután már életben tudod tartani a növényeket.
2013. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!