Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek megéri ez a...

Szerintetek megéri ez a szett? Garnélát szeretnék tartani.

Figyelt kérdés

entrumzoo.hu/spd/centumzoo_300398/EHEIM-MP-AquaStar60-komplett-felszerelt-akvarium-2#page_artdet_tabs


Egy csapat garnélát szeretnék és egy kiscsalád neon halat (mert az a kedvencem) és sok növényt tennék bele.

Megrendeljem?



2013. nov. 14. 15:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Pendulum: Ezt a műanyagtetőt át lehet alakítani több fényforrást lehet bele még pakolni?


Azért köszi, de még megvárom a véleményed, mielőtt lenyomom a rendelés gombot. Regisztrálni már regisztráltam.:)

2013. nov. 14. 21:33
 22/29 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe, hogy végszükség esetén öntapadós ledcsíkot, vagy öntapadós optikát is tudok ragasztani a beépített fénycső mellé, nem?
2013. nov. 14. 21:42
 23/29 Pendulum92 ***** válasza:

Persze, bele lehet pakolni bármit, ami fizikailag belefér. Kicserélheted az egész előtétet, és tehetsz a helyére 2 x 15wattosat, vagy tehetsz be egy fénycsövet páramentes fogalattal, majd az előtétet az akváriumon kívülre, vagy gyányolhatsz is, mint én, egy 18 wattosat építettem be, az ugye ~60 centis, de akkor ki kell lyukasztani a tetőt, mert ki fog lógni :D (Akváriumom 60 x 30 x 40)


LED-ről nekem rosszak a tapasztalataim. Fényerejük elég gyenge, és nekem a vízálló is szétázott. Persze lehet enyém volt a rossz minőségű, és hallottam, hogy másnál meg évekig tökéletesen működik, szóval ez személyes vélemény marad.

2013. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Mivel villanyszerelési antitálentum, ráadásul linkelni is nehezen képes szőke nő vagyok, így én leglébb a mindenféle öntapadós vackokat fogom kipróbálni. Ha nem akarja, odaszögelem őket, vagy csipeszelem.:D
2013. nov. 14. 22:59
 25/29 vizipityu ***** válasza:

Csak a teljesség igénye miatt leírnám, hogy ha nem szetben veszed a dolgokat milyen árak jönnek ki:

Akvárium: 54 literes 3.800 Ft

Világítás: 24W 11.9000 Ft

Használt külső szűrő: ~10.000

Összesen: 25,700

Ez durván 5-6 ezer forinttal lenne drágább. Viszont erősebb a világítás (~0,5w/l), és külső szűrőd lesz ami nagyságrendekkel hatékonyabb mint egy belső, nem beszélve arről, hogy sokkal kevesebb helyet vesz el az akváriumból. Ha pedig a szethez adott szűrőt valamikor is cseréled egyel nagyobbra akkor már ugyan ott vagy árban.

2013. nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

pityu:

Kihagytad a tetőt, ami 11.000-nél kezdődik...

A világítást tudom bővíteni, de az amanonak talán elég lesz ez a 15 w is.


Hát, a fene sem tudja, ha nem eheim lenne, nem vennék szettben.

2013. nov. 16. 08:36
 27/29 A kérdező kommentje:

Ja, és külső szűrőt nagyon nem szeretnék, a 400 literesemen már évek óta vödörnyi eheim dolgozik, nem tudom már hová rejteni ezeket.

Ha nem viszi a 2008-as a az eladó kicseréli 2010-esre (megbeszéltem vele), ha az sem viszi,akkor nem tudom.

2013. nov. 16. 08:40
 28/29 Pendulum92 ***** válasza:
ha nagyon kéne még világítás, powerLED-et próbáld meg, de szellőztesd a tetőt pc-s ventivel, és pillanatragasztóval is ragaszd oda, mert nekem volt h elengedte a ragasztó és egy csík fele a vízben landolt.
2013. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 vizipityu ***** válasza:

Nekem a 112 litersen nincs tető, amano garnélám van az pedig szökdösős. Előtte lévő akvámon volt, de a nyitottak jobban tetszenek. Eddig szerencsére még nem lépett meg senki. De tény, hogy a nyitottaknál van rá esély. Am külső simán lehet Enheim is ennyiért. Ezt pl nemrég árulták.:

Eladó EHEIM 2011 ami nálam egy 40L-s növényes akváriumot szolgált ki.

Hibátlanul működő szűrő, töltettel, csövekkel.


Töltet:

kerámiagyűrű, siporax, szivacs


Csövek:

1-1db zöld ki/befolyó

1-1 db akril ki/befolyó (a befolyó ág szűkebb keresztmetszetű)

2db zöld 90fokos kanyar

1db csőtoldó

1db elzáró csap aminek az egyik felén nincs meg a leszorító csavarja, de így is szinte leszedhetetlen a gumicső róla

~1m átlátszó cső.

Ár: 6500Ft


Ki lehet fogni nagyon jókat.

2013. nov. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!