Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium vízmelegítőnél hány...

Akvárium vízmelegítőnél hány literhez hány wattos? Kifejtve lentebb.

Figyelt kérdés
50 wattos vízmelegítő 50 literre van kalibrálva, így nyilván 5 litert könnyedén felmelegít. most az érdekelne, hogy nem melegíti e fel túl. tehát hőmérséklet beállitos vízmelegítőről van szó. ha beállitom 28 fokra és 5 liter vízben alkalmazom, nemlehet, hogy akár 40 fokra is felmelegszik, csak mert ugye eredetileg 50 liter vízhez kéne használni.a másik, hogy ha így van, akkor esetleg ha 19 fokra állitom, akkor lesz belőle kb 30 vagy hogy lehet ez? nem kérek olyan kommenteket h vegyek kisebb wattos melegítőt. kimondottan 50 wwattosat tudok e használni 5 liter vízben ugy hogy a beállitot és kivánt hőmérsékletre melegíti csak fel és nem tovább?
2013. nov. 14. 18:55
 1/6 anonim válasza:
Pont erről szól a hőmérséklet beállítás, ha eléri, kikapcsol, majd amikor szükséges, megint ráfűt.
2013. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Nálam az 50 Wattos a 45 literest is túl melegtette.
2013. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Norbig ***** válasza:

Ezeknek a hőfokszabályzós melegítőknek van egy kis "holtjátékuk".Szóval:ha bele rakod 50L-ba és beállítod mondjuk 30 fokra akkor szinte biztos hogy vagy többet fűt vagy kevesebbet.Ezért érdemes úgy használni hogy nyomatod,aztán megnézed mennyi a hm,ha mondjuk 32 akkor beállítod 28 fokra és megint ellenőrzöd.Nagy valószínűséggel jó lesz,ha hőfokszabályzós.Szerintem jó lesz ha kicsit kevesebbre veszed vödörben egy 4-5 fokkal és addig melegíti míg jó nem lesz utána lekapcsol.

Remélem tudtam segíteni.

2013. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. De akkor egyszóval nyugodtan vegyek 50W-osat 5 liter vízhez? nem lesz gond? Köszi még egyszer.
2013. nov. 14. 23:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Lényeg hogy szabályzott fűtőt vegyél.

Ha jól értem, nem akarsz szabályozható fűtőt, hanem szabályzottat akarsz.

Mindegy is. Egy kis elmélet.

Minden szabályzott fűtőnek van hiszterézise. (kivéve a héviz, vagy akármelyik stabil fűtőket) Legegyszerűbben úgy jellemezhetnék hogy nem stabil hőfokot tart, hanem picit fölé fűt, és alá hűt. Tehát a hőmérséklet változásra nem reagál azonnal. Előttem jól írták, hogy hiába volt szabályzott, nagyon fölé ment a hőmérséklet. Ez azért lehetett, mert a fűtőszálak kerámiára vannak felcsévélve. A kerámia pedig a fűtőszál kikapcsolása után is, még jó sokáig adja le a meleget. Tehát ha túl pici a vízmennyiség, akkor előfordulhat egy ilyen méretezési malőr, miszerint maga a fűtő test nem akar elhűlni. Digitális hőfokszabályzóknál(rs6) állítani lehet a hiszterézist, így véletlen sem fordulhat elő ilyesmi.

2013. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. válaszolónak írnám, hogy óvatosan azzal a bizonyos "holtjátékkal"

mert oké hogy annyival alább veszem a hőfokot, azaz alászabályzok, de annyival a visszakapcsolási pont is lejjebb lesz. Könnyen előfordulhat egy 15-20 fokos "holtjáték" (maradjunk ennél a szónál ez legalább bass.. a a fülem) És 15 fok elég ahhoz hogy megfázzon az egész állomány.

Én nem ajánlom az 50 W-ost borzasztó sok. Mikor fűt túl meleg van, mikor nem fűt akkor meg hideg.... de úgyis megveszi bele a kérdező, mert kis teljesítményű szabályzott horibilis áron van. Én pont ezért építettem egy szabályzót. Elég megvenni a stabil fűtőt, csak bedugom és kész. Hiszterézist, és a hőfokot is én állítom. Puszi szép álmokat.

2013. nov. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!