Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Véleményetek szerint DIY...

Woodoo001 kérdése:

Véleményetek szerint DIY (csináld magad) külső szűrőt meg lehetne egy ilyen hordóból oldani?

Figyelt kérdés

Nézegettem már én a DIY külső szűrőket, egyszer el is kezdtem tervezgetni, de aztán valahogy elakadtam...

Ma azonban ahogy jártam a várost, belefutottam egy ilyen kis hordóba: [link]


Gondolkodtam már én ilyen kis 5 literes hordón, hogy ebből mit lehetne kihozni, de végül több helyen is azt olvastam, hogy ezt az anyagot nem lehet szilikonozni, ragasztani, csak anyagával hegeszteni... [link]


Ezzel a fajta műanyag tetővel is ez lenne a helyzet szerintetek?

Az oldalához is van sima kis tető, + a felső tetőt ahogy néztem, sima csavaros, masszív és alatta van egy gumi tömítés, így elvileg ott nem is szivárog(hat)na...


Alap esetben az oldalsón gondolnám a befolyást, ott ülepítő rész, stb. szép sorjában, majd a felső tetőre tenném kívülről a powerhead-et és az nyomná vissza a vizet az akváriumba...



2013. nov. 19. 15:25
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja az kimaradt, hogy a belinkelt hordós szűrő készítője végülis megoldotta a tömítést: "Ezután a vízszerelésben ismert teflon szalagot használtam tömítésre, ez már beváltotta a hozzá fűzőt reményeket és nem szivárgott."

Szóval nem lehetetlen...

2013. nov. 19. 15:29
 2/3 Pendulum92 ***** válasza:

Én úgy tudnám pl. elképzelni, hogy az akvárium fölé rakod, és egy pumpával nyomod a tetejére a vizet, átfolyik az egészen, majd alul a csapon simán gravitációsan visszafolyik. De így ha eldugul, elázhatsz, így azt meg kell oldani.



A másik megoldás lehetne, amit te írtál.


Ha valahogy bomabiztosan meg tudod oldani a tömítést, lehet zárt rendszerűt is.

2013. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Gondoltam én is nyitott rendszerűre is... Egyedül az a baj vele, hogy én is ettől féltem, nehogy eláztasson. Főleg úgy, hogy vannak hétvégéim (átlag havonta 1), amikor elutazunk otthonról és nem szeretnék azon izgulni, hogy mire megyünk haza... :)


Az eldugulást hogy tudod kiküszöbölni?

Fő bajom az épített rendszerekkel pont ez, hogy a tartozékokat mire összeszeded, sajnos vagy nem lesz annyira dekoratív (sem), vagy olcsóbbra se nagyon jön ki... Viszont tény, hogy jóval nagyobb hatékonyságú lenne...


A zárt rendszerű jobban tetszene! A bombabiztos tömítés viszont egy nagy kérdőjel...

Kipróbálnám, legalább ez a fajta lehetőség is le lenne tesztelve... Viszont ha meg nem sikerül az egy drága teszt lenne! :)

2013. nov. 20. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!