Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Armatúra mit jelent?

Armatúra mit jelent?

Figyelt kérdés
hallom az akvarisztikában de nem tudom mi az. azt hiszem fénycsővel kapcsolatos. köszönöm!
2013. nov. 26. 19:26
1 2
 11/13 reptoid ***** válasza:
Pont ezt akartam én is írni :D
2013. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
Az MSZ 9620/7-74 szabvány 3.01 szakasza szerint „A lámpatest fogalom megnevezésére az armatúra kifejezés nem használható.”
2016. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha valaki rátalálna erre a kérdésre:

Armatúra lényegében a münködéshez elengedhetetlen elektronikai részalkatrész, az egyik a munkát végző test, másik az armatúra. Lámpatest azért nem armatúra, mert lámpatest egy sima foglalat is, ami nem elektronikai rész.

Egy sima lámpának nincs armatúrája, mert rákötve hálózatra gond nélkül megy. Ezzel szemben fénycsőnek üzemeltetéséhez kell egy azt münködtető elektronika, hiszen a fényhez először generálni kell egy elég nagy villamos ívet, hogy az átüssön a benne található gázon. Armatúra nélkül a fénycső nem tud elkezdeni világítani.

Alapvetően LED vezérlőelektronikája is lehetne armatúra, de mivel egybeépítve kapjuk magával a fényforrással, így nem képeznek külön részeket, amiket meg kellene különböztetni, tehát felesleges armatúrát emlegetni sima bolti led lámpánál.

jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!