Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájon...

Van egy hullámos papagájon aki 1 hónapja van velem. Mikor engedhetném ki a lakásba ha még fél tőlem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 20:36
 1/6 Rusz Réka válasza:
Mi 3 hónap után engedtük ki kb. De ha repteted akkotr válald nagyon nehéz őket megfogni! Volt olyan, h 1 fél napig kergettük mert mindig a lámpán ült :D
2013. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg fél tőled, semmiképpen sem engedd ki, mert nagy trauma lesz neki, ha össze-vissza kergetitek a lakásban. Az első papagájomnál ezt a hibát sajnos én is elkövettem. Inkább próbálkozz azzal, hogy a rácson keresztül adsz neki a kezedből ínyencségeket. Ha így megszokja a kezedet, próbálj meg a kalitkaajtóból enni adni neki. Ha ez is megvan, utána próbáld meg a kezedre ültetni! De ne erőltesd, finoman told a hasa felé a mutató ujjadat, és ha fellép rá, nagyon, nagyon, nagyon dicsérd meg, és adj neki jutalomfalatot! Ha már tétovázás nélkül rálép, csak akkor engedd, hogy szabadon repüljön! Remélem tudtam segíteni!
2013. nov. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nyisd ki a kalitkát, és hagyd,hogy magától jöjjön ki. Ha szomjas vagy éhes, akkor úgyis vissza fog menni, és nem kell kergetni.
2013. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi egy hét után kiengedtük, viszont ugy oldottuk meg a helyzetet, hogy nem hagytuk leszállni. Fél óra után ugy elfáradt, hogy kezes bárány lett.
2013. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem kiengedheted, nekem is volt papagajom igaz, hogy nem nagyon szokott meg, olyan kis tavolsagtarto volt. Ennek ellenere kiengedtem es kint meg baratsagos volt. Szerintem azert, mert be volt rottyanva az uj kornyezettol. :D
2013. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. dec. 15. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!