Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem gyakori az a hetente...

Nem gyakori az a hetente zajló vízcsere?

Figyelt kérdés
én szerintem ha minél később van az a részleges vízcsere annál jobb. mivel azzal a halakat is eléggé stresszelem egy vízcsere alkalmával. Én kéthetente aljzatporszívóval leszívok az akváriumból 30% vizet szerintetek ez így jó ,hogy én két hetente cserélek 30%ot. Köszönöm!
2014. jan. 3. 19:25
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Régen elterjedt nézet volt, hogy nem kell vízcsere, mert nem jó bolygatni a beállt vizet. Újabban rájöttek, hogy ez nem igaz.

Az akváriumban zajló folyamatok miatt a víz hónapok alatt igen drasztikusan megváltozhat, egy vízcsere olyan változást eredményez ilyenkor, hogy belehalhatnak a halak, ezért hitték azt, hogy a vízcsere rossz.


A változásokat elkerülendő, és a legtöbb akváriumban feldúsuló nitrát miatt cserélnek az emberek 1-2 hetente vizet.


A természetben is van vízcsere, az elszivárgott/elfolyt vizet az esővíz/talajvíz/patak pótolja.


Két hét oké, ha amúgy stabil a rendszered, vagy legalább 2-300 liter űrtartalmú.

Ha algásodsz/homályossá válik a vized, akkor indokolt a hetire visszatérni, amúgy még elmegy.

2014. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvád?
2014. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
120 körül. plusz miusz, de inkább pluszban van.
2014. jan. 3. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A 30% egy általánosságban javasolt vízcsere, ha ennyit cserélnek attól még vagy jó az akva vagy nem, lehet túltelepítés, gyenge szűrés, növényi túltápozás, növény rothadás, túletetés, gyenge áramlás, ph emelkedés, magas nitrát szint stb amit még a 30% sem old meg.


Ez teljesen egy adott akváriumtól függ, két egyforma nincs, lehet kell a 30%, lehet nem kell annyi.

A 30% javasolása bevett rutin, sok akváriumnál még az se oldja meg, a gazdáik nap mint nap itt kérdezik mi lehet a probléma.


9 dolgot kell összehangolni, halak létszáma, fajtája, etetés, szűrés, áramlás, növényzet, fényerő, fénycső színspektrum, növény tápozás, kb 4-5 hónap alatt kiforrja magát az akvárium, mutatja mi kell neki még, vagy mi elég.

2014. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!