Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell gondozni?

Hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés
Kisfiam kapott a keresztszüleitől egy 50 literes akváriumot, 10 db guppival, egy élő növénnyel, egy mű növénnyel és egy agyag dísszel. Szeretném tudni, hogyan kell egy ilyen akváriumot tisztítani, mikre lesz szükségünk hozzá? Mindig ki kell belőle szedni a kavicsokat, és a növényeket is minden tisztításnál? Hány hetente kell elvégezni?
2014. jan. 12. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egy klasszikus berendezésű akváriumot (növények, halak, megfelelő szellőztetés vagy víztisztítás szűrővel) soha nem, vagy csak rendkívül ritkán (évek eltelte után) kell tisztítani. Folyamatosan persze lehet és talán szükséges is bizonyos tisztításokat elvégezni, hogy a díszítő funkcióját is megtartsa. A belső üvegfalakról a rátelepedett zöldmoszatokat le kell kaparni borotvapengés módszerrel, a kavicsok közül a leülepedett iszapot ki kell szívni stb. A víz tisztán tartását egy beépített kis motoros szűrő megoldja, a szűrőbetétet lehet tisztítani. Részletesen bármely akvarisztikai szakkönyv, vagy internetes oldal ad tanácsokat.
2014. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Innen ingyenesen letölthető egy halom e-könyv, ami részletesen elmagyarázza a haltartás alapjait, csak regisztrálni kell hozzá: [link]


Szűrő van? A halakat egyszerre raktátok az akváriumba, előzetes bejáratás nélkül?


Két gondot látok itt hirtelen:

1. Túl van telepítve az akvárium.

2. Az akváriumban esélye sem volt kialakulni a biológiai egyensúlynak. A halak ammóniát termelnek (ami ugye nagyon mérgező a halak számára) ezt normál esetben a szűrőben, még a halak érkezése előtt történő "bejáratással" kialakult baktériumkultúra előbb nitritté (szintén nagyon mérgező), majd nitráttá (nagy mennyiségben mérgező) bontja. Szóval egy rendesen beállt akváriumnál a nitrátszintet tartod kordában heti 20%-os vízcserékkel - nem, nem kell szétkapni az akváriumot hozzá.


Viszont, ha nem volt meg a bejáratás (ami alatt 2-3 szűrőjáratást értek és folyamatosan adagoltok az akváriumba ammóniát/halkaját), nem alakult ki a szűrőben a megfelelő baktériumkultúra a halaitok el fognak puszulni ammóniamérgezésben. Mivel 10 guppi meglehetősen sok hal egy 50 literes akvába, így a nagyon sűrű vízcsere nem megoldás a helyzetre. Szóval vissza kéne vinni az üzletbe/el kéne ajándékozni a halacskáitokat, amíg nem késő, aztán elölről kezdeni az egészet.


Azt meg hadd ne ecseteljem, milyen felelőtlenség élőállatot venni ajándékba, pláne totál felkészületlen embereknek.

2014. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, nem én kértem a fiamnak halakat, csak tanácsot kértem! Arra én is gondoltam, hogy kicsi az akvárium ennyi halnak, ezért már rendeltünk egy nagyobbat az üzletben. A halak amúgy már hetek óta az akváriumban vannak, nem tudom, hogy mikor és hogy rakták őket össze, de eddig még egy hal sem döglött meg. A könyves infót köszönöm, az tényleg hasznos!
2014. jan. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!