Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az, ami feltétlenül szükség...

Mi az, ami feltétlenül szükséges egy kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

Adott egy 34x18x23 centis akvárium (14liter), 6db neonhal, egy pár guppi, egy dánió és egy panda páncélosharcsa. Van az akvárium alján kb 1 centis szürke apró kavicsréteg, felette kb 1,5 centis kék kavicsréteg, egy élő növény (valamilyen hosszú levelű, nem tudom pontosan) és egy műnövény. Megoldottam fölé egy 11W-os nem kimondottan akváriumhoz való lámpával a világítást. Holnapra elvileg lesz hozzá levegőztető vízszűrő. Maximum még mennyi halat tehetek bele? Jelenleg ugye 10db kisebb hal van benne. Hőmérő, pH mérő stb-t érdemes venni? Le kell fedni a tetejét (nincs hozzá műanyag tető)? Mennyit és mikor kell világítani nekik? Milyen gyakran kell cserélni a vizet és azt hogyan kell végrehajtani?

Ajándékba kaptam, ha magam vettem volna utánanézek.

Előre is hálás vagyok a segítségért!



2014. jan. 26. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Leginkább tudás, türelem és pénz.

[link] vannak ingyenesen letölthető e-könyvek, amiket nagyon érdemes elolvasni, mert elmagyarázzák az akvarisztika alapjait.

Itt olvashatsz a biológiai egyensúlyról, aminek a beállítása az akváriumodban nem történt meg: [link] szóval, ha még tudtál is szerezni szűrőt, valószínűleg lesznek elhullások emiatt, meg mert rettentően túl van telepítve.

A sűrű vízcserék mellett max. kétnaponta etess, keveset, így kevesebb halkaki termelődik. Halálra éheztetni nagyon nehéz egy halat, a túletetés ez esetben viszont végzetes lehet.

Ha nagyobb akváriumot veszel, ne szettet vegyél: általában súlyosan alulméretezettek a szettek szűrői. Inkább kérdezd meg itt, hogy mekkora akváriummérethez mit ajánlanak (boltosnak nem biztos, hogy érdemes hinni).

Amit érdemes lenne még beszerezni: ammónia, nitrit és nitrát teszt, hogy tudd mikor áll be az akváriumod vize.


Akitől a halat kaptad, annak meg említs meg finoman 2 dolgot:

- eme nemes dokumentumot: [link] (3. oldal közepe: "Tilos [...] gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben tartani.")

- meg azt, hogy nem szép dolog bármilyen élőállatot ajándékba adni, mert felelősség, pénz, stb.

2014. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg az akvabox.hu-t én ott vettem 160 literest kompletten 40.000 forintért (valaki a használtat adja ennyiért szóval olcsó volt aztán vettem halakat meg kavicsot és díszt meg élő növényeket ez fájt még 30.000 forintba (talajból a legdrágább tettszett).
2014. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Kinéztem egy 45L-es akváriumot, szűrőt kaptam, egy ismerőstől (200L/órás). Néhány naponta ha érdekel titeket, idekommentelem, hogy mi a helyzet a halacskákkal.
2014. jan. 27. 18:30
 14/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a 45L-es akváriumba mennyi kavics kell ajzatnak?
2014. jan. 27. 18:37
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszek a 45literes aksi olyan 45 cm hosszú és 30 cm mély lehet szóval kb: 45x30x5=6750 körülbelül 6-7 liter talajra lesz szükséged.
2014. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A szürö beszerelésével láthatóan jobb kedvük lett. Remélem a legjobbakat.
2014. jan. 28. 14:34
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha minden kötél szakad akkor rakd ki őket egy- egy műanyagvödörbe ,a fűtést ha meleg van akkor azt hanyagolhatod.Többet ér minthogy abba a pici akváriumba pár napon belül belepusztuljanak.
2014. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!