Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a gép megfelel az akvárium...

Ez a gép megfelel az akvárium szűrésére és oxigénnel való ellátására?

Figyelt kérdés

Itt a link [link]


Azért kérdem mert van egy ilyenem még anno számítoggéphez vettem mikor vízhűtést készitettem hozzá a vízhűtésnek már régen annyi már nem tuningolok.De van ez most szereztem egy 60 literes aksit gondoltam ebben megütné a mércét szűrőnek.Ha a szivacson megtapadna elég baktérium akkor talánn szűrne is .A vizet meg úgy áramoltatnám,hogy minél nagyobb felületen érintkezzen a levegőven.


2009. dec. 5. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja most olvastam,hogy lehet késziteni házilag is szűrőket pl krumlis zsákból és egyéb nagy felületű anygokból esetleg ha a gyári szivacsot lecserélném egy ilyen előtagra.Vagy felejtsem el ezt mert kevés lenne az oxigén a baciknak?
2009. dec. 5. 20:43
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem keveri nagyon a vizet, akkor jó.
2009. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Állítható egészen 1/3-ig ami kb 200 liter/óra.Úgy már nem lenne vészes asszem.De megtisztítaná rendesen a vizet.
2009. dec. 6. 13:34
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Egy nagyobb szivacs nem ártana rá.Esetleg el is cserélheted.Egy kis barkácsolással komoly szűrőt is csinálhatnál belőle,minden fajta szűrőanyag kapható.De úgy gondolom, egy nagyobb szivaccsal így is elég lesz.
2009. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez a szűrő dolog nekem is megfordult a fejemben lehet meg is csinálom már van is egypár ötletem csak azt nem tudom hová helyezzem a szűrőt a szivótorok elé vagy inkább a kiömlő nyilás végére.Eddig úgy képzeltem el hogy az akvárium alján lenne a pumpa az akvárium tetejére pedig tennék egy tartályt abba a tartályba szivacsot vagy hasonlót anyagot itt a kis zuhanyrózsán keresztül csorgatnám a vizet a szivacsra igy telitődne oxigénnel és miután áthaladt a szűrőnn visszafolyna az akváriumba itt tennék meg egy lépcsőt amire ráfolyik és közben még levegővel érintkezik.Csak még egy normális tartályt kell keresnem ami nem ronditsa el az akvárium öszképét.Habár a tetőt még nem készitettem el rá lehet beleépitem abba a szűrőtartályt.Vagy ráteszem az akvárium hátuljáta ott úgy sem látszik majd.


De ha jól értem akkor nem kell vennem levegőztetőt elég ez ha jól el van helyezve egye?

2009. dec. 6. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerencsésebb a szivacsot a rotor elé helyezni, mert a kis halakat így nem tudja bedarálni és a rotor környéke is kevésbé lesz lepedékes.

G.

2009. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is hagynám a szivacsot, ott ahol van és a kiömlő ág alá tennék kerámiagyűrűt,biogyűrűt biológiai szűrésnek.
2009. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!