Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat rakhatok az...

Mennyi halat rakhatok az akváriumomba?

Figyelt kérdés
112 literes. Van benne 7 szumátrai,7 zebra dánió,4kétpettyes márna, 3 algázó. Szeretnék még neonhalat belerakni. Kb 5-10 db-ot. Lehetséges ez vagy nagyon megterhelem az akváriumomat ?
2014. febr. 11. 22:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kereskedés az kereskedés, én látatlanba megmondtam hogy bennhagytad az aktív szenet, igy azt is eltaláltam hogy azért élnek még.


"aktívszenet kb 1.5-2 havonta cserélni kéne ugyhogy nagy meglepetés nem érhet. Amugy kezelve van a víz sera aquatannal meg sera nitriveccel. a kereskedésben is ezt használják és élnek a márnák. ráadásul egy picike szűrő 30 literes akvárium meg 30 szumátrai"


Nehéz segíteni így, de nem is igényled ezek szerint.


Ne legyen igazam hamarosan lesz pusztulás.

Semmi a szűrőd, nem a vízforgatás számít hanem a szűrőfelület, beállva a resun 350liter körül teljesít, ezért kell kettő, 10x vízforgatás névleges teljesítménybe a jó.(ami a dobozra van írva)


Sera karbonos aktív szén ami jónak mondható 6 hétig teljesít/ 100 liter víztömeg/100 gramm, átlagos telepítésnél, nálad egy kicsit alul van telepítve az akva ezért dolgozik még az aktív szén.


De lényegtelen csak jóindulatúlag írtam hogy kicsit mint aki a GY.K/ halak akvarisztikára ír át lettél verve a kereskedésben.


Ha passzol minden vedd tárgytalannak az észrevételeimet.

2014. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

és ha mondjuk a ph érték nem megfelelő akkor mi a teendő ?"


A ph érték és a keménység összefügg, minél lágyabb a víz annál kisebb az ásványi anyag tartalma, így kevesebb benne a lúgosító vegyület, az ioncserélt víz ph értéke átlag 5 mert a légköri co2 beleoldódik, nincs ami ellensúlyozná, akvarisztikába ezért használják.

2014. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pont a lényeget azért elfeleltettem leírni, az állatvédelmi törvény minden fórumon etalon kell hogy legyen, meghatározza hogy egy halra menyi liter víztömeget kell biztosítani, nem akváriumot, víz menyiséget.


Nálad ez kb 90 liter vizet jelenthet.

Kétpettyes díszmárna 4dbx8cm 32cm, Szumátrai díszmárna (7x7cm)49cm, danio 7x5 35cm plusz a 3 algázó.


Elég nagyok lesznek a márnák, így ez 116cm plusz az algázók.


Az állat tartási törvény szerint túl leszel telepítve ha kifejlődnek a halak, 8 centis halnak 8 liter vizet kell biztosítani, később a gyenge szűrés miatt ezt érezni is fogod.


"A halak testhossza 1 cm halra jutó víztömeg literben megadva

A halak testhossza 1 cm halra jutó víztömeg literben megadva

1. 0-10 cm-ig 1

2. 10-20 cm-ig 3

3. 20 cm-t meghaladótól 100 cm-ig 8

4. 100 cm-t meghaladó 15 "


[link]

2014. febr. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!