Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki segítsen! Mitől pusztul...

Valaki segítsen! Mitől pusztultak el a neonhalaim?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 3 neonhalat és 2 mollit. Van egy 30l-es akváriumom, új vízmelegítővel, vízszűrős levegőztetővel, mindent úgy csináltam ahogy a hölgy mondta az állatkereskedésben, de ma elpusztult mindhárom neonhal. A mollik pedig a levegőzető alá mennek, ők élnek, de nem tudom miért mennek oda, miért nem úszkálnak?

Semmi vegyszert nem használok az akváriumtisztításhoz.

Légyszi segítsetek! Nagyon szeretem őket, nem akarom hogy elpusztuljanak :(



2014. febr. 16. 13:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A mai fogyasztói társadalom zászlóvivője a 30-50 éves korosztály, én 30 fölött vagyok, kizártnak tartanám ha valamit szeretnék venni és mindig a netet kellene túrni mindenért működne a dolog, nincs rá idő akkorák az elvárások.

Nekem adott a munkahelyemen az akár teljes munkaidős netezés, így kiváltságos helyzetben vagyok, otthon viszont az év jelentős részében szinte szó szerint "sz@rni" sincs idő annyi a feladat, télen jobb a helyzetem.


Ha alapból pesszimistán állunk hozzá minden szakkereskedéshez el lehetetlenítjük magunkat.


A netre klikkelve egyik oldal eléd tár egy igen nagy információ halmazt, biológus végzettséget vár tőled, a másik szerint csinálj 200.000ft ért növényparkot, a harmadik szerint köss az akvára co2 palackokat amitől kellő háttér ismeret hiányában elpusztulnak a halak, a következő már minden akváriumra külső szűrőt javasol, egyik oldal szerint a biológiai védekezés mindenek felett, másik szerint már a múlt, puringen kell, kémiai védekezés.


Más lapra tartozik, hogy tudom én is, te is, hogy a kereskedések átverik az embereket, de ezt nem lehet senkinek utólag felróni, segíteni kell nekik hogy többször ne forduljon elő, legyenek tisztában miben hibáztak.


Nem megy ki a fejemből az amikor egy valaki elhozott egy dunctos üvegben egy bettát, gasztro kiállítás, lezárt üveg 40c.fok, itt letámadta mindenki hogy minek hozta el ha nem tud neki helyet biztosítani persze volt aki segített. Szóval vannak egyetemes arcok, box zsák helyére beállhatna egy kettő néha néha amikor zuholom.

2014. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

34 éves vagyok. Most kezdtem garnélázni. Mindent elolvastam a neten. Itt is tettem fel kérdéseket. Sosem volt akváriumom. Mikorra elhoztam a garnikat, elméletben mindennel tisztában voltam. Jegyzeteket készítettem.

Összesen mondjuk 5 óra nettó volt ebben.


Ha veszel egy autót, akkor is utánanézel a neten az adott típusnak. A nagyapám is megnézte az árakat, mikor eladta a sajátját és informálódott újjal kapcsolatban (nem magának szánta), 92 éves.


Anyukám 56 éves, bármi érdekli, utánanéz (pl.: most váltott mosószódára.


Ráadásul itt van ez a kérdező, aki, amikor döglenek a halai, hirtelen idetalált a gyakorira, úgyhogy ne mondd nekem, hogy informatikai antitálentum, vagy egy kő alatt él. Ha előtte is rákeresett volna, ugyanúgy idetalalált, s ahogy ezren, úgyő is feltette volna a kérdést: milyen halakat ajánlotok 30 literes akváriumba?

Ennyi . VOLNA, volna.

2014. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ráadásul ezek a keresések nem időigényesek. 5 perc, tényleg annyi. Ma már a tököcskémnek (lány vagyok) is okostelója van, még a budin is nyomogatja. Nem hiszem el, hogy ha egy kurta szobabútornak utána tud nézni a neten, akkor egy előlénynek nem.

És jönnek ezek az utólagos kérdezősködések, amelyek azt bizonyítják, hogy az embereknek van idejük és lehetőségük interneten informálódni, csak eszük nincs.

2014. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!