Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretik a kuli-kulik az anci...

Bubuc kérdése:

Szeretik a kuli-kulik az anci és a garnélák a Manado aljzatot? Ha igen, mennyit vegyek egy 64 litys (60*30*30) akiba?

Figyelt kérdés
Most bazaltzúzalék van bent, ehelyett vettem apró szemű kavicsot (amit még nem tettem be, lehet nem is fogok), de sok jót olvastam a Manado-ról, amit a talajlakók miatt és a növényeim (anubias barteri, cryptocorine) miatt tennék be.
2014. febr. 17. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a manado nekik, ancinak lényegtelen az ajzat, neki a csersavat kibocsájtó fa kell, létszükséglet, manadonál annyi negatívum lesz hogy az ancik jól körbe ássák a fát, a páncélosok imádják túrni.


Amire figyelni kell a cserénél hogy lehetőleg a manadot áztasd minél tovább,(én 3-4 napig szoktam néha megkeverem) kb 2-3 hétig emeli a ph értéket keményíti is a vizet, nem árt a heti vízcserékhez tölteni felesbe ion cserélt vizet, és egy neptun keménység tesztet venni.

2014. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzésként, 54 literes az akvád, az ancinak nagyobb akva kellene, de őszintén sok akváriumról vannak infóim és egyet sem tudok mondani ekkorát amibe ne lenne anci, társas akvákra célzok.
2014. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Emeli a PH-t? Ajjaj... Az nálam most is 8-as, a miértjére nem tudok rájönni.


64 lityis az aksi, Hetente 12-15 liter vízcserét csinálok Aquatannal megtámogatott ozmóvízzel (illetve ilyen eljárással tisztító házi vízszűrőrendszerrel, aminek a PH-ja semleges) , belső szűrőm egy 280 literes JUWEL saját márkás, a külső egy Tetratec ex700.


Az akiban 10 neon, 2 kuli, 2 serpa, 1 anci és 6 garnéla úszik, illetve van bent egy anubias barteri, cryptocorine, sok jávai moha, és egy nagy vasfa, direkt PH csökkentés végett.


Fogalmam sincs, hogy mitől ugrik 8-ra a PH, már megőrülök tőle, de ha ettől is magasabb lesz, akkor félek, kinyírom a halakat.

2014. febr. 17. 22:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Elírtam, 60*30*36-os az aki, az anci még ifjú titán, most nézek nekik egy 250 lityis akvát, amibe átkerülnek a neonokkal, a 64 lityisbe a garnélák maradnak és nanok kerülnek.
2014. febr. 17. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:

" (illetve ilyen eljárással tisztító házi vízszűrőrendszerrel, aminek a PH-ja semleges)"


Be szoktak kavarni a dolgokba rendesen ezek, R O szűrő az jó az kobalt membránnal dolgozik nagyon apró mikronnyi lukakkal, a vízszűrök meg patronosak, időszakonként kell benne cserélni szűrőközeget.


Az 54 literesnél nem éri meg beinvesztálni semmibe havi 4 flakon ion cserélt víz elég az 5 ph 0 kemény.


Viszont a nagy véget már elgondolkodnak egy R O szűrőn vagy kevert ágyas gyantán.


A keménység és a ph érték szorosan összefügg, manado csere mehet csak 5ph ioncserét víz kell 2-3 hétig a cserevízhez.


Tesómnak is volt ilyen zepter tisztítója 2x reszteltette vele az akva lakóit mire rájöttünk hogy az a ludas.

Sima víz +aquatannal nincs semmi probléma évek óta.

2014. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És igen emeli a ph-t és a keménységet, olvastam nem egy fórumon, mikor cseréltem rá is készültem és valóban emelte,ion cseréltél operálnom kellett.
2014. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát akkor nagyon vigyázz, sőt én lebeszélnélek róla a kuli-kulik miatt, nekik homok volna jó és meleg, enyhén savanyú lágyított víz. Sok növény, gyökér és bújóhely.
2014. febr. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem javasoltam volna én sem a kuli-kulit de ezek a halak már megvannak neki, a szűrő nem reverse ozmo abból egyik tömlőn kemény lúgos víz a másikon nulla kemény savanyú 5 ph víz jön ki, ha nem rossz tömlővel töltötte meg az akvát akkor kizártnak tartom, hogy R O szűrője lenne, a 64 literest kőnyű rendbe rakni viszonylag kis összeg, a nagynál már érdemes elgondolkodni hosszabb távú megoldáson.
2014. febr. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!