Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradánió és guppi szaporitása?

Yoda1990 kérdése:

Zebradánió és guppi szaporitása?

Figyelt kérdés

zebra: leívott a zebradánióm. ez a második ívása.az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogy az ikrák egy része nem átlátszó, hanem opálos. előző ívásnál is volt ilyen, az opálos ikrából nem kelt ki egy sem. én rontottam el valamit?

guppi: 120 literes akváriumba, 10 zebradánió ( + 23 kis zebra amik nálam születtek egy hete raktam be) 3 anci, 6 szifó, 8 guppi van benne. van növény, van szűrő, van világítás, vízmelegítő. 24 fokos a víz. miért nem szaporodnak a guppik? mi lehet a gond?



2014. febr. 18. 10:15
 1/4 Dioxyde ***** válasza:
Nem te rontottad el nem minden ikrából kel ki hal.Guppik meg szerintem szaporodtak csak a többiek megették a kicsiket vagy elbújtak és nem vetted észre őket,de a guppik azok mindig mindenhol szaporodnak szal előbb utóbb biztos találsz az akváriumba kis guppit.
2014. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

Az opálos ikrák terméketlenek. Szedd ki őket pipettával, mert hamar megindul rajtuk a penész és átmegy az egészségesekre is. Vannak, akik eleve xantacridint raknak az ívató akváriumba, hogy elkerüljék a penészt.


A kisguppik valószínűleg a xifók és a zebrák miatt tűnnek el.

2014. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, de! fialás előtt a guppi hasának a hátsó része sötét lessz, vagyis fekete. na ez a jelenség 2 hónapja folyamatosan jelen van. ha fialna az eltünne. nem?
2014. febr. 18. 17:02
 4/4 Bobi69 ***** válasza:

Ez ilyen "terheségi folt" vagy valami az a fekete

Próbáld meg külön tenni a a guppi kölyköket, mert a xipok, a zebrák meg a guppik is megeszik öket

2014. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!