Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Légyszi ne cikizzetek, de...

Légyszi ne cikizzetek, de iszonyúan félek a cápáktól. Most nyáron is az adrián voltunk és anyám vonszolt be a vízbe. De nem értette meg hogy félek. Mit tegyek? ) :

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 00:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Most ezt nem értem... Adriába nem igazán vannak cápák. Max kisebb fajták, amik bent vannak. Te irányítsd magad, ne anyud!
2009. dec. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Adriai-tengerben egyáltalán vannak cápák? Erősen kétlem:D
2009. dec. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Vigasztaljon hogy én úsztam már cápák közt, megvan még mindenem, le sem tojták hogy ott vagyok. Én imádom őket, nagyon szépek és okosak. Persze ha éppen menstruálsz inkább ne menj a közelükbe XD

Adrián tényleg nincsenek, csak néha bukkan fel 1-2, ott nincs mitől félned sem.

2009. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

utolsónak: ha menstruál vki,akkor nem is szabad vízbe menni xDD..

am. emiatt senkinek sincs oka félni..én is félek tőlük..de nem igazán támad emberre..legalábbis úgy videóznak embereket,akik ott úszkálnak a cápák mellett,és hozzájuk is érnek..és semmi

2009. dec. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
98%

A tévhiteket kijavítandó: Adriában vannak cápák.

Leggyakoribb a szirti cápa macska cápa, farkas cápa de előfordulhat kék cápa is, és néha napján (mivel meleg vizű tenger és kedveli) a nagy fehér is tiszteletét teszi.

Tavaly előtt láttak szirti cápákat augusztusban Rab szigetén, illetve ugyanott egy 9 m-es kölyök Cetcápát (igaz ez veszélytelen mert planktonokat eszik mint a bálna.

félned azért nem kéne, mert a part közelében nem hemzsegnek és egyébkéntis nem olyanok mint Spielberg cápa filmjében, hogy támadnak. Cimboráim a vörös tengerben cápákkal (macska/tigris) együtt úszkáltak és nézték őket. Nem támadtak.

2009. dec. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

Én teljesen megértelek, mert én is nagyon félek tőlük. Tavaly előtt mi is az Adrián voltunk, és alig mertem bemenni a vízbe, de végül mégiscsak muszáj volt, mert imádom a tengert, úgyhogy próbáltam nem gondolni a cápákra, meg arra, hogyha mégha lenne is arra egy cápa, akkor sem 100%, hogy megtámadna. Ráadásul az Adria azért nem hemzseg a cápáktól, mint mondjuk Ausztrália, pedig ott is fürdenek egy csomóan, szóval...:)

Tehát szerintem ne gondolj rájuk, de ha tényleg nagyon félsz, akkor ne menj be a vízbe, ha csak rosszul éreznéd magad. De talán az is segíthet, ha egy kicsit olvasol a cápák viselkedéséről, stb. (persze cápatámadásokról ne olvass:D), ha többet megtudsz róluk talán kevésbé félsz majd!

2009. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Az emberekben a cápafilmek hagynak ilyen nyomokat .

Én konkrétan még nem láttam cápát sem cápatámadást meg nem is hallottam ilyenről.

De tavaly én is mikor a matraccal beljebb mentem a vizbe vmiért bennem is ott volt a félsz.Sajnos.

2009. dec. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Salx Narval ***** válasza:
98%
Tény, hogy jól megfigyeltek a fürdőhelyek, de azért nem teljesen veszélytelen az Adria sem.Azoknak akit érdekel, itt egy kis olvasnivaló. [link]
2009. dec. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Tudtad, hogy minden évben meghal valaki meteorbecsapódástól?

És ha egyszer az ereszedet mágnessel végigfésülöd, rengeteg por szerű valami fog rátapadni. Nos azok mind meteorok.

És ismered azt a furcsa érzést, amikor hirtelen, mintha valami megcsípne, odanézel, de semmi? Maximum egy kis piros foltocska? Nos, gratulálok, túléltél egy meteortalálatot. :)

2009. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
Nem is tudtam, hogy a meteorit egy cápaféle... :P
2009. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!