Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iszonyúan szeretnék egy...

Iszonyúan szeretnék egy Westie-t (már 3éve). Anya nem akar belemenni. Írnátok hátrányokat és előnyöket? (westie tartóknak szól a kérdés)

Figyelt kérdés

és hogy vegyem rá anyát, hogy lehessen?:( magányos vagyok, és úgy gondolom, hogy tudnám gondját viselni akár egyedül is egy ilyen kutyusnak.

16/L


2009. jún. 5. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szia.

Én is ebben a helyzetben voltam,hogy szeretnék 1 westiet.

Én is mondtam az anyukámnak,hogy én igen is akarok.

Nekem nem kellett azért 3évet várnom,mindössze azthiszem 2hónapot,de nekem a 25éves tesóm vette rá anyukámat,és így megvették nekem:)

A westie nevelésre nagyon oda kell figyelni az 1.perctől fogva.Mivel terrier,nagyon makacs és önfejű tud lenni,ha nem fordítassz elég és gondos időt a nevelésére.

Mert ha nem bizonyosodik be a kutya számára hogy igenis Te vagy a "Főnök" akkkor majd ő szépen átfogja venni a főnök szerepét,és innentől kezdve nagyon nehéz lesz bánni a kuytával.

A westie 12hetenkénti állandó kozmetikát igényel.

Az én westiem 10hónapos szuka kutya:)

Így konkrét előnyt/hátrányt nm tudok írni.

Írj bátran,és szívesen válaszolok a kérdéseidre:)

2009. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Hát sajnos nekem nincs tesóm... ezért is vagyok annyira magányos.:S A barátaim pedig messzebb laknak, mert én egy kicsi faluban lakok. Itt nem nagyon ismerek senkit sem, mert züllött egy népség, anya nem örülne neki, ha velük barátkoznék... meg ez azzal járna, hogy minden éjszaka menjek ki a kocsmába és igyam le magam, aztán következő nap józanodás miat lógjak suliból.:D Tehát egész nyáron unatkozni fogok, mert nem fogják megengedni anyuék, hogy minden nap lejárjak a strandra a barátaimhoz. Persze, elhívhatom őket, de ez a nyáron 3 napnál több úgyse lenne. A többi 70 napot meg nem tudom, hogy tölthetném el... azért is gondoltam rá, hogy az lenne jó, ha most kapnék westiet, mert akkor nyáron(szünetben) sokat tudnék vele foglalkozni, megtudnám tanítani a szobatisztaságra, és legalább én sem unatkoznék. Már 3 éve folyamatosan nyúzom anyát, hogy legyen egy kis westienk, megígértem neki, hogy én fogom etetni minden nap, és én fogom levinni sétáltatni, bármennyi időmbe is fog kerülni. A tanítás alatt is szánok majd rá elég időt. Szerintem 16 évesen már fel tudom fogni, hogy mennyi kötelezettséggel jár egy ilyen kiskutyus, és én vállalnám. Már azt is felajánlottam anyuéknak, hogy én megveszem, kifizetem a saját zsebpénzemből, veszek neki pórázt, nyakörvet, játékokat, és mindent ami kell. Én fedezem az oltásokat, féreghajtásokat, és a többi orvosi ellátást is. Anya még így sem engedi meg. Fél tőle, hogy a nyakába szakadna, mikor megunnám. Nem tudom, hogy tudnám bebizonyítani, hogy nem lenne ez... :S:S

Már rengeteg weblapon nézelődtem, érdeklődtem a westiek iránt, olvasgattam, hogy mivel jár egy westie tartása, nevelése...

Ajjj nem tudom, mit csináljak, de én belebolondulok, ha nem lesz.:( Már olyan régóta akarok, és olyan nagyon...:S Az már mellékes, hogy mit csinálnék nyáron?... de nem csak azért kell. Nekem kell valaki, akiről tudok gondoskodni, nevelni, babusgatni, akivel tudok játszani.:)

2009. jún. 6. 10:31
 3/17 anonim ***** válasza:

szia

igen,így elég nehéz.

Én leülnék anyukámmal beszélgetni ezekről a dolgokról.

Nyárra kiskutyát venni jó dolog,mert megtudod nevelni,úgy ahogy 1westiet kell és nem lenne az hogy nincs rá időd:)

Mondjuk zsebpénzből nem hiszem hogy így mindent meg tudnál neki adni:S

De szerintem,nincs oylan anyukád,hogy rádhadja hogy te fizess mindent.

Volt már kutyád életedben,vagy vmi más állatod?Mert ezt nem értem,hogy anyukád,ha nem volt még állatod,miért hiszi azt,hogy majd kiszeretsz belőle.

Mert szerintem egy 16éves nem nagyon vállna el egy kutyától,egy 10éves inkább ráunna,mint 1 16éves.

Legalább is nekem ez a véleményem.

Bár én csak novemberben leszek 16,de nekem ilyen eszembe se jutna hogy megvállnék az én Zoémtól:)

De mondom,én mindenféleképpen leülnék a szüleimmel beszélgetni erről.

Esetleg hogyha közelben van szülinapod,névnapod akkor kérj westiet,én is ezt modntam hogy nekem nem kell semmi,csak westie és nem fogom elfogani:D

Mert mondjuk nekem tul.képpen nem azért nem akarták megengedni,mert nem tudom gondját viselni,hanem mert előtte 1 hónappal kellett elaltatnom a kutyámat,mert gyógyíthatatlan betegsége volt sajnos,és már a gyógyszerek sem segítettek neki,sajnos:( és nagyon nehezen viseltem hogy már nincs.:(

Bármi kérdésed van írj:) szívesen segítek kitalálni valamit hogy megengedjék neked:) ha tényleg nem hanyagolnád el és nem unnál rá:D

2009. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Hát én tuti nem hanyagolnám el, és nem unnám meg, ha egyszer lehetne...:( Volt már kutyám, de ők az udvaron laktak, nem a házban... és őket is nagyon szerettem, szinte minden nap én etettem őket, játszottam is velük nagyon sokat.:) Az utolsó kutyusomat már meg is tudtam tanítani pár dologra.:D Sajnos mindeggyiktől el kellet válnom pár év után. Az egyiktől azért, mert beteg lett, és meghalt.:'( A másodiktól azért, mert kóborkutyaként fogadtuk be, és pár év után megharapta az egyik rokonunkat(nem hiszem, hogy direkt, mert nem nézném ki belőle, hogy direkt harapdálna valakit...), ezek után anyuék úgy döntöttek, hogy menhelyre küldik, mert akár engem is megharaphatott volna. Az utolsó kutyusom kiszökött éjszaka a kutyusbarátaihoz, és reggelre nem jött vissza.:S:'( Ennek már 3-4éve. Mindegyik kutyum távozása után szomorú voltam, teljesen kiborultam, hetekig, hónapokig szar kedvem volt ez miatt.


Szülinapomra, névnapomra, karácsonyra, húsvétra, már mindenre kértem én westiet.:D Mondtam én is, hogy nem kell más, csak westie. Mégsem kaptam soha, max egy plüss westiet.:( Már azzal is bepróbálkoztam, hogy 3-4 évig nem kapok akkor utána semmit, csak most kérek egy Westiet.:D


Egyszerűen már nem tudom, mit tegyek, semmi sem jön be. Egyszer volt egy időszak (kb 3nap), amikor anyuék belementek, hogy megvehetem a pénzemből, és még hozzá is tesznek, amennyi hiányzik. Őrülten kerestem a hirdetéseket, a legjobbat akartam megtalálni.:D Már teljesen beleéltem magamat, hogy lehet egy igazi westiem.:) Aztán pár nap múlva valamiért meggondolta anya magát, és utána megint nemet mondott.:'(

A pénz nem lenne baj, mert azért nem vagyunk szegények (nem akartam nagyképű lenni:D gazdagok sem vagyunk). Talán az a baja, hogy a házban lesz... vagy nem tudom, de mindig van valami baja vele.:( És már tényleg nem tudom, hogy tudnám rávenni. Nem hiszem, hogy három év után meg fog törni, és egyszer csak azt fogja mondani, hogy jólvan, veszünk egy westiet.:S De azért reménykedek, nem adom fel, mert tényleg nagyon szeretnék.

2009. jún. 6. 12:06
 5/17 A kérdező kommentje:

Jah, és már számtalanszor leültem vele megbeszélni, de mikor rájött, hogy a westieről akarok beszélni, akkor már fel is állt, és ment a dolgára, aztán azt mondta, hogy haggyam már ezzel.

Nem szigorúak a szüleim, szeretnek, és jófejek... sosem vernek meg, én meg sosem csinálok olyat, amiért meg kéne verniük.:D A lényeg, hogy nem szokott olyat csinálni, hogy kérek valamit, és azt mondja, hogy semmiképp sem. Mindig ad lehetőséget, hogy meg lehessen oldani valahogy, de a westieről hallani sem akar.:S

2009. jún. 6. 12:09
 6/17 anonim ***** válasza:

szia

uhh ez rossz dolog:(

Sajnállak:(

Hát mondjuk az már akkor nem segít hogy állandóan azt mondom,hogy de westiewestiewestie kell,ha mrá 3éve próbálkozol.:S

Esetleg keress a neten westies képeket akár pici akár felnőtt westieről és mutasd meg neki,hogy milyen aranyosak.

Esetleg komolyan kérdezz rá,hogy miért nem akarja neked semmiféleképpen megengedni,hogy legyen: hogy talán a fajtával van a baj,vagy miért nem.

Mondjuk én nagyon sokat sírtam hogy nekem akkor is kell még1 kutya,amiután alaltattuk a másikat,kedvtelen voltam stb.

mEG mondjuk ahogy látom neked nem amiatt nem engedik meg hogy nagyon rosszul viselnéd ha nem lenne,szerintem inkább az előző évi rossz tapasztalatok: h megharapott valakit...

Én mindenesetre drukkolok hogy mégis megengedjék:)

2009. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Próbálkozok még... egyszer majd csak belemennek.:D
2009. jún. 6. 13:02
 8/17 anonim ***** válasza:
nincsmit:)
2009. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a westi nem egy könnyű kutya,rengeteggel szenvednek kutyasuliban,határozott,tapasztlatl gazda kell neki,hogy minden körülények között behívható legyen stb..

nem egyszerű eset..

ha a tarása sem olcsó,sokszor allrgiás kajára,ezért csak minőségit kaphat,illetve az ivartalanítás,oltások sem 2 fillér..

hozzáértő gazda kell ennek a fajtának westit tartó családok nagy részében a kutya falkavezér..

2009. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

cebreos kutyasikol(keres rá a google-ben)honlapján nézd meg a Mi írtuk rovatban a Hogyan legyek falkavezér című írást és ezt az első perctől fogva tarsd be..

most járunk kutysuliba a csoportunkban 2 westi is van,mindkettő elég kezehetelen,de ők legalább hárnak suliba velük,a westis gazdik 90%-a nem sajnos..otthon pediga kutya főnök,mindent megengednek neki,emberként kezelik,ami nem jó a kutyának..

2009. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!