Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttatás kerékpárral,...

Kutyafuttatás kerékpárral, hogyan? Az én kutyámnak nem elég a séta, iszonyúan gyorsan és sokat tud nyargalni.

Figyelt kérdés
..... párom szokta vinni régebben bringával, de ő most sokat dolgozik, nem ér rá, engem meg elhúz, el is estem már. Kertben is sokat mozog, labdázunk, frizbizünk, de nem elég neki. Nincs már ötletem. És nektek?
2011. jan. 19. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyen tudtok menni bringával, ahol nincs forgalom, meg emberek sem nagyon, akkor simán elengedném, és mellettem fusson szabadon. Mármint bringa mellett.

Mert az a baj, ha Téged elrántott, akkor bringával is el fog, ha egy kicsit begyorsul.

Megkérdezhetem, hogy milyen fajta?

Nincs olyan kutyás ismerős, akinek a kutyájával lehetne futtatni?

2011. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ismerős sajnos nincs, nemrég költöztünk egy kis faluba. 45 kg-os és keverék. Elengedni nem merem, mert csak egy bizonyos idő után hívható be, mikor már elfáradt. Ráférne egy iskola is, vinném, de ezt sem tudom párom nélkül megoldani egyedül. Esetleg ha házhoz hívok egy oktatót, az ugyanolyan hatásos lenne, mint egy iskola?
2011. jan. 19. 14:30
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia,

egy fontos dologra hívnám fel a figyelmed. Nem történik persze minden nap baleset, de a kutyafuttatás bringával - főleg pórázon tartott kutyával - rendkívül balesetveszélyes formája a mozgásnak.

Ha most felkészültebb lennék, azoknak az országoknak a neveit is ideírhatnám, ahol ezt törvényileg tiltják is.

Ugyanis egyaránt nagyon veszélyes kutyára, emberre nézve.

Üdv, HajDoktor

2011. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bányai Károly ***** válasza:
Legelőször a behívás problémát kéne megoldani, mert ez azt jelzi, hogy a legelemibb szinten sem engedelmeskedik a kutya, amíg ez nem megoldott, addig a bringás futtatást el lehet felejteni. Az én kutyáim eléggé engedelmesek, és teljesen forgalommentes úton futtatom őket biciklivel, ők húznak engem. Hát, eléggé nehéz feladat, 45 kilós kutyával nem vállalnám, mert elránt mint a huzat. Próbáljátok ki a canicross-ot, bár ez a gazdinak is fárasztó.
2011. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Oktatni kéne az biztos, de én nem igazán vagyok jártas ebben. A volt gazdája végleg külföldre költözött (de én kiskora óta ismerem a kutyust) és sajnáltuk menhelyre beadni!
2011. jan. 19. 14:56
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként kerten belül engedelmeskedik, de mikor kinn vagyunk, mintha nem is ő lenne! Teljesen átszellemül és megváltozik.
2011. jan. 19. 14:59
 7/17 anonim ***** válasza:

előbb a rövidpórázas lábmelletti sétát kell megtanítani neki (és a gazdinak) majd ha ez már tökéletesen megy akkor vedd magad mellé a bicajt és így folytassátok-egyik kézben a kutya a másikban a kerékpár és még mindig séta, hogy szokja az új eszközt, a helyzetet. Amikor már így is jól megy kézbentartható az eb akkor lehet felpattanni a járműre.

Pórázas séta láb mellett -ez az alapja mindennek!

-gondolom ha ez menne lehet a biciklizésre sem lenne szükség-enélkül nem nagyon lehet kutyát tartani...!

/a frizbizés, labdázás az ugyan mozgás de egyben jutalmazás, megerősítés is-nem lehet egy kutya munkavágyát kielégíteni vele-csak egy erős izgalmi állapotban tartod ezekkel, jutalmazod, fixálod a hiperaktív viselkedést. Előbb munka aztán a szórakozás-egy kutya csak ebből ért! ...és minden nap szüksége van a felfedezésre, az irányított közös sétákra nem csak akkor amikor már félig becsavarodott!

2011. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád engedelmes,magabiztos akkor nyugodtan.Én nyáron mindig bringával vittem a kutyámat nem csak én hanem a kutya is élvezte.
2011. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Bányai Károly ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a szabályos láb melletti séta esetén a kutya a gazda bal lába mellett megy, de kerékpárnál jobb oldalon kell vezetni. (Az esik távolabb a forgalomtól.)
2011. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsónak is nagyon köszönöm a hasznos hozzászólást! Elméletileg tudok pár dolgot, hogy mit hogyan kell tanítani, de azzal is tisztában vagyok, hogy ez nagyon kevés, csak gyakorlatban megy kissé nehezen. Mindenképpen oktató lesz, mert pórázon is nagyon húz, majdnem eltörte a csuklóm és borzalmasan makacs (husky keverék). Nincsenek extra kívánságaim vele szemben, csak tényleg az alapvető dolgok, hogy harmonikusan tudjunk együtt élni. Időm van tengernyi, háztartásbeli vagyok, ezzel nem lesz gond ....
2011. jan. 19. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!