Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezeljem a darakort a...

Hogy kezeljem a darakort a halaimon parakill szerrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

megjelentek a fehér pöttyök a halainkon, főleg a neon halakon, és a fiú guppik farkán. Szerintem még a kezdeti stádiumban van a betegség, mert nem sok a pötty, és a halak kedve is jó.

megkezdtem a kezelést. Parakillt kaptam a kereskedésben. Mivel 54 literes az akváriumom, az egészet beleöntöttem. (50 literhez irja) Az eladó azt mondta, hogy 3 nap alatt meg kell gyógyulniuk a halaknak elvileg, ha nem, akkor ismételjem meg a parakill adását. Néhány fórumon viszont azt olvastam, hogy 3 napig folyamatosan adni kell, egyre kevesebb mennyiségben a szert. (igaz, nem tudom, hogy konkrétan a parakill-ről volt e szó) kérdésem az lenne, hogy most a második, illetve a 3. nap, adjak e nekik még szert, vagy elég lesz az első napos, egyszeri kezelés!? válaszokat köszönöm!



2014. márc. 12. 12:54
 1/8 A kérdező kommentje:

még csak ennyi, hogy talátam egy újabb kezelési módot, ahol a 3. nap egy 30 %-os vízcsere után, kell a szert ismét alkalmazni. " vizet melegítsd fel 27-29 fokosra, a gyógyszerből a

megadott mennyiséget rakd a vízbe. 3 nap után cserélj 30% vizet, újabb adag gyógyszer, újabb 30! vízcsere 3 nap után és még egy adag gyógyszer. A legvégén csinálj 50%os vízcserét és mehet vissza a szűrő. "

és még annyi, hogy az eladó a vízcseréről annyit mondott, hogy 50 %-os legyen, a kezelés végén, (ő nem mondott ismétlést)

Most akkor mikor, mennyit, mi után? köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 12. 12:59
 2/8 anonim ***** válasza:
De ugye a kezelés alatt nem megy a vízszűrő ??
2014. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát most kapcsoltam ki.... Az eladó annyit mondott, hogy a szén, és kerámia betétet vegyem ki, és akkor mehet. most olvasgatok, hogy teljesen le kellene állítani....

(a hőfokot azt megemeltem)

2014. márc. 12. 13:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy karantén akváriumba kezelni, mert ha kikapcsolod a szűrőt akkor kinyírod a baktérium kultúrát, és akkor abba fognak beledögleni a halaid.
2014. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Haránt rúgás, lábsöprés, váll dobás, de a dió törő sem rossz a bolti eladók ellen.


Külön kell venni a halakat és egy vödörben kezelni, vagy ha van kisebb akvárium akkor abban.


Összetétel malachitzöld 0.5 mg/ml, réz 44mg/ml, a réz meg baktérium ölő, kiirtja a hasznos baktériumokat, a szűrő leállítása is tilos amúgy, baktériumok nélkül meg sanszos az ammónia mérgezés vagy később a nitrit mérgezés.


Vegyél majd egy vizelőkészítőt ami ártalmatlanítja a gyógyszer maradványt példa sera toxivec, meg kell baktérium kultúra.


De erre az eladó már úgy is fel van készülve, tudja, hogy rosszul lesznek a halaid később, ha meglát veszi le a két szert a polcról 2000ft körül.

2014. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van még az, hogy kiveszed a szűrőt, járatod akvárium vízben egy vödörben, szennyezed halkajával a vizet.

A fő akváriumba meg akkor mehet vissza a szűrő ha biztos nincs benne gyógyszer.

Ilyen esetben sem árt baktérium kultúra, mivel a talajban is vannak lebontó baktériumok amik elpusztulnak.


A fő akvárium kezelését az mindig csak utolsó lehetőségnek kell választani, de a szűrőre és a szivacsban lévő baktériumokra akkor is vigyázni kell.


A szűrő leállítása a legrosszabb megoldás.

2014. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! megpróbálom karanténba tenni a beteg halakat, bár még nem tudom, hova....(én mi van, ha vannak oylan fertőzött halaim, amin a tünetek még nem jöttek elő?)

És az akváriumot hogy kezeljem? hány naponta tegyek bele parakillt? illetve részleges vizcserét mikor csináljak?

2014. márc. 12. 15:45
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha különveszed a halakat, akkor az akváriumot nem kell gyógyszerezni, gazdaállat nélkül 3-4 nap alatt maguktól is elpusztulnak 28-30%-os vízvben a paraziták. A halakon lévő parazitát nem tudod megölni, ki kell várni amíg leesnek a halról és a talajon beérnek, ilyenkor 3-4 nap múlva felreped a burok, kirajzanak és keresni kezdik a halakat, ez-az a pillanat amikor megölhetőek, vagyis ilyenkor legyen aktív gyógyszer a vízben. A halat nem tudod kezelni, csak a környezetét. Ha már látod a halakon a pöttyöket az azt jelenti, hogy már egyszer lezajlott egy beérési ciklus, vagy nálad, vagy ott ahol vetted. Azért kell felemelni a hőfokot mert hidegebb vízben hetekbe telhet amíg beérnek a peték az-az sebezhetőek. A halakat másodlagos fertőzések is érhetik hiszen minden levált parazita sebet ejt a bőrön ezért érdemes használni bőrvédő készítményt is a kezelés végén. Én a többlépcsős gyógyszeradagolást és részleges vízcserét azért tartom jobbnak, mert így biztosan elcsíped a kirajzás pillanatát. Ne feledd a meleg víz nagyon fontos. Sok sikert és ne feledd, egy karantén akvárium beszerzése a legfontosabb dolog az akvaristák számára, főleg a kezdőknek.
2014. márc. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!