Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 60 literes aksihoz, ha...

Egy 60 literes aksihoz, ha szép növényeset szeretnék milyen világítást javasolnátok? Hány watt legyen minimum és maximum?

Figyelt kérdés
2014. márc. 14. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt: [link]

Aztán amióta nagynyomású co2 is van, azóta ez világít: [link]

2014. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
4x24 wattos világításod van akkor most a 60 literes felett, ha jól értelmezem? Nem algásodsz?
2014. márc. 14. 08:42
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
2x24 W, a 96 Watt komolya high-techhez és profiknak való.
2014. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem félve én is, mert kicsit soknak találom egy 60 literes aksi felett a 96 wattot.
2014. márc. 14. 09:27
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:
2 x 24 watt bőven elég.
2014. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 96watt egyáltalán nem szokatlan high teches aksiknál vannak őrülten fénymániások :D Mondjuk még több százezres technikával is van esély rá hogy csak algád lenne sztem :D
2014. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a 96 wattot. Mint írtam nagynyomású co2 van mellette, és úgy van időzítve, hogy 48 wattal indul, 2 óra múlva felkapcsol 96 wattra, 2 óra múlva pedig visszamegy 48-ra. Így megy összesen 6 órát, de a 96 wattot 3 órára fogom emelni, mert egyáltalán nem algásodik az aksi.

A tápozás GA micro-macro-easy carbo, és természetesen egy erős külső szűrő. Eheim Professionel 2071, a szűrőanyagok Eheim Substrat pro, és Seachem matrix + perlon + purigen.


Egyébként nálam a 48 watt pont elégnek bizonyult. Co2 nélkül ne legyen több, de nálam még ennyinél nem volt algásodás.

2014. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagyok fénymániás, csak nagyon vágytam rá, hogy kipróbálhassam milyen co2-vel egy akvárium :) És ha már volt co2, akkor úgy gondoltam lecserélem a Tetratec ex700-at is egy komolyabbra, és meggyőztek végül, hogy ilyen technika mellett mehetne 1 w/l fölé a világítás.

Nem bántam meg, tényleg csodaszépek a növények, és hála Istennek az alga mindig elkerült.

De ennél tovább, ha tudnám sem akarnám fejleszteni.

2014. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!