Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék összerakni egy co2...

Szeretnék összerakni egy co2 rendszert? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az ipari co2 reduktor jó és hozzá egy tűszelep ? Mert ez így olcsóbb lenne mintha egy akvarisztikai reduktort vásárolnék .
2014. márc. 27. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában az iparit előbb-utóbb le szokták cserélni akvarisztikaira (elég sokan megszívták vele), ezért én rögtön akvarisztikait vettem. Mennyit spórolnál vele?

Ha beleszámolod, hogy mondjuk csak egyszer elpusztul az összes halad emiatt, akkor érdemes elgondolkodni egy minőségi cuccon. Nekem Papillon reduktorom van, sajna már nem gyártják.

2014. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért pusztulnának el a halaim egy IPARI co2 reduktor használatától ?
2014. márc. 28. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert hajlamos elmenni valamerre a beállított nyomás. Ha túl sok CO2-t adagolsz, azzal kinyírod a halakat. Akvarisztikaival precízebben be tudod állítani.
2014. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a kérdésemet úgy tetten fel hogy , Egy ipari reduktor és utána egy tűszelep az megfelelő ? A reduktort nem tekergeted csak palack cserénél. A finom állítást a tűszeleppel végzed és utána hozzá se kell nyúlni ,hisz a mágnesszelep kapcsolja ki-be.Ettől hamarabb tönkremegy egy ipari reduktor mint egy drága akvarisztikai reduktor.Az akvarisztikait se tekergeted állandóan hisz ott is a tűszeleppel állítasz finoman!Kötve hinném hogy egy ipari amit napi 8-10 órás munkavégzésre terveztek hamarabb tönkremenne mint az akvarisztikai.Ez csak nép butítás hogy vedd meg a drágábbat. Az ipari reduktorral emberek dolgoznak nap mint nap szerinted ott nem számít a biztonság.
2014. márc. 28. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés? Azt várod, hogy valaki megerősítsen, hogy az ipari az tuti fasza? Mert azt várhatod.

A reduktoron beállítasz kb 2 bart, és azt állítod finoman a tűszeleppel. De ha a beállított két bar fentebb csúszik, a tűszelepen is több gáz megy át.

Kicsit nehéz eset vagy nekem, inkább kiszállok a beszélgetésből. Vegyél iparit, aszt jóidő.

2014. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
DE ha beállítom miért csúszik fentebb ? Csak úgy magától ? És amikor hegesztek miért nem csúszik fentebb !!!!!!! Ez már csak kötözködés a részemről. Harminc éve hegesztek co2-dal és soha semmi gondon nem volt a reduktorokkal. Én ezért gondoltam hogy ha ipari célra megfelel akkor az otthoni akváriumomhoz is tökéletes !!! U.I.: SOHA NEM ÁLLÍTÓDIK EL AZ IPARI REDUKTOR !!!
2014. márc. 28. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!