Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy a pici...

Honnan tudom, hogy a pici guppi lány vagy fiú? Mikor lehet ezt megállapítani?

Figyelt kérdés
Van kilenc kis guppink. Nekünk ugy tünik mind lány :( az nem lenne jo mert azok nem olyan szépek :( de azért aranyosak azok is. Azzal vigasztaljuk magunkat, hogy talán ennyi idősen még mindneki olyan az uszonya mint a lánynak ez lehetséges ??Am kb. 1,5-2 hónaposak. Válaszokat előre is köszi!
2009. dec. 25. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos korban már teljes mértékben megállapítható a nemük.


Itt egy kép 2 hónapos guppikról:


[link]


A hímeket nem csak a farokúszójuk színéről és alakjáról tudod megkülönböztetni a lányoktól, hanem azzal is, hogy a hasúszójuk közt található nekik egy csőszerű párzószerv, a gonopodium. Ezt viszik a nőstények ivarnyílásához és fecskendezik be a hímivarsejteket.

2009. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

először is köszi a választ. Másodszor pedig akkor lehet hogy tévedtem a mieink biztos nincsenek 2 hónaposak mert ők még teljesen színtelenek.Az uszony alatt a hasúszót értettem.És az lehet, hogy (max) 1 hónaposan a lánynak és fiúnak is ugyanolyan a hasúszója? Mert nekem így kb. 1 hónaposan mindegyiknek egyformának tűnik az úszója és mindnek olyan mint a lány guppiknak, szóval egyiknek sincs olyan hosszu párzószerve mint a fiúnak.

Akkor mindegyik lány vagy, még túl kicsik, és meg sem lehet állapítani ? Remélem érted mit akarok magyarázni :D

Megpróbálok keresni egy képet, hogy szemléltessem kb. mekkora a mieink! köszi a választ :)

2009. dec. 25. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok...


A párzószerv az nem a hasúszóból, hanem a farokalatti úszóból alakult át a hímeknél erre a célra.


Igen, most ez lenne a kulcs, a koruk.

Ha az ember nem tudatosan tenyészti őket, hanem csak valamikor észreveszi, hogy vannak, akkor nehéz a születési idejüket megállapítani.

2009. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szia! Hát szerintem kb. 1 hónaposak lehetnek! És tudom melyik a párzószervük egyébként, csak a mi kis guppiainknak nincsen olyanjuk. Nekik olyan mint a lányok hasúszója. Most azon vagyok, hogy lefényképezzem őket! köszi a választ!
2009. dec. 26. 11:54
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi úgy értem a mi kicsi guppiainknak olyan a farok alatti úszója mint a lányoké! :):):)
2009. dec. 26. 11:55
 6/9 A kérdező kommentje:
nah itt egy kép, ezt én csináltam bocsi kicsit rossz a minősége de azért a nagyja látszik [link]
2009. dec. 26. 12:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Nah szóval ennyi idős korukban megállapítható a nemük?
2009. dec. 26. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én így első ránézésre azt mondanám, hogy a képeken látható halak mind nőstények.


Egyébként a Google képkeresőjébe írd be ezeket, hogy:

1 month guppy female

1 months guppy male

2 ..... ..... ....

2 ...... ..... .....


Keresgélj, nézelődj

2009. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2009. dec. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!