Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akvárium szettet...

Milyen akvárium szettet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretne a kisfiam egy akváriumot és nem értek hozzá egyáltalán, még. Gyerekkoromban volt nekünk is, de én csak nézője voltam. Hogyan lehet elkezdeni? A szettekről nem olvastam túl jókat, de talán van olyan márka amivel érdemes elkezdeni. Tudnátok segíteni?
2014. máj. 18. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekem most 7 éves a kicsi, olyat csináltam neki ami hosszú ideig működik probléma mentesen, szett az semmi.


Lehet garnélás, 15-20 liter körüli akvárium üveg, ajzat lehet rostált sóder vagy agyag talaj, vagy mindkettő.

Kell alá egy polifoam lap,(habszivacs) hogy ne repedjen el.

A szűrés lehet olyan szűrő aminek nyílt a szivacsa, vagy le lehet venni a szivacs védő burkolatot, célszerű állítható teljesítményűt venni.

Világítás lehet csíptetős lámpa 13 watt.


Ha halat is akarsz akkor ennek a kétszerese kell.

40 literes üveg, nagyobb belső szűrő, 2 darab csíptetős lámpa ha növényeket is szeretnél.


Beüzemelésnél feltöltöd vízzel ha elrendezted a dekorációt, mehet egy neptun biostart baktérium kultúra 1 hétig minden nap, a szűrő éjjel nappal megy, 3 hét múlva mehet bele egy csapat nano hal.


Nagyobb halakhoz nagyobb akvárium kell.


40 literesben legszebb egy 10 fős 2-3 centis halakból álló csapat.


Költségek:

Garnélás (sacc/kb) üveg 2000ft lámpa 7000ft, szűrő fan1 5000ft,(burkolat nélkül) baktérium kultúra 400ft, alátét 600ft össz durván 15000ft


A 40 literes (sacc/kb) üveg 4000ft lámpa 7000ft, szűrő fan2 6000ft baktérium kultúra 400ft, alátét 600ft össz durván 18000ft Ha fényigényesebb a növényzet akkor + 7000 ft csíptetős lámpa, össz 25000ft

2014. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Fűtő kimaradt, garnélásba, lakásba, nálam nincs, ha hidegebb a lakás akkor a halasba ajánlatos a halak igényeihez mérten beállítani a hőfokot. 40 literesbe 35 watt fütő elég, 3000-4000 ft
2014. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Semmilyen szettet nem érdemes megvenni.


Inkább nagyobb legyen, mint kisebb, minimum 40 liter, de inkább 70-80.

A felszerelést külön érdemes megvenni. Olcsóbb nem igazán lesz, de legalább használható lesz.


Ami még lényeges, hogy ez nem olyan hobbi, amit egy alap lexikális tudás nélkül kudarc mentesen lehetne űzni.

Szóval itt az első 2 fejezetet (minimum)olvasd végig:

[link]

2014. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Egyáltalán nem érdemes szettet venni.
2014. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!