Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vizicsigáknak mi a hasznuk?...

A vizicsigáknak mi a hasznuk? Lehet belőle probléma?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre hogy csigák vannak az akváriumba a növényre gyanakszom amit pár hete vettem hogy azon voltak. Lehet a csigáktól bajuk a halaimnak? A csigáknak mi a hasznuk? olvastam hogy takarítók de kb. mennyi kéne hogy ,,rendet tartsanak" az akváriumba?

2014. jún. 8. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
csigák nagyon hasznosak, egy bizonyos mennyiségig. Egész nap takarítanak, eszik az algát, az elhalt szerves hulladékokat, sőt még az elpusztult halakat is eltakarítják. Viszont olyan ütemben szaporodnak, hogy egy idő után nehéz őket kezelni. Legalábbis én így jártam. Nem volt szívem kivenni őket, aztán annyian lettek, hogy őrült tempóban ették még a vízinövényeket is, és a levegőztetőbe is mindig bemásztak, és eltömítették. A végén egyenként szedtem ki őket kézzel, nagy meló volt, és mégis mindig hatványozódtak. Ilyen esetre tényleg érdemes venni csigaevő halakat.
2014. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A halaidnak nem lesz bajuk tőle, emiatt nem kell félni, de sok csigát ne tarts, elég 1-2db.
2014. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem hasznosak, és nagyon könnyű a szaporodást kordában tartani, csak annyi hogyha látsz csigapetét, letörlöd egy szivaccsal és akkor már nem fejlődnek tömegével.


Ha nem törlöd le és kifejlődtek és már túl sokan vannak, akkor odaülsz és kézzel kiszedsz párat. Nem hiszem hogy ez megterhelő, annyira nem szaporodnak gyors ütemben.


Ha tegyük fel sose nézel rá az akváriumra és már 300 csiga van benne, akkor egy salátalevelet beteszel és rámászik sok, egyben ki lehet őket venni, vagy tetra wafer mixet dobsz a vízbe, amit szintén szeretnek és rohannak oda köré, többen, aztán benyúlsz egy hálóval és egy fogásra kiszedhetsz vagy 20-at.


Ha nem a WC-n lehúzni őket, akkor oda lehet adni olyan embereknek, akik tartanak botiát, vagy gömbhalat.


Én pl a törpegömbhalaimat legtöbbször más kajával etetem, mert csigából sosem tudok eleget szerezni, de nagyon tudnak örülni amikor kapnak pár darab kis csigát enni.

2014. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) ha túl sokan lesznek akkor a közeli tóba költöznek majd :)
2014. jún. 8. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!